روی خط خبر

لیست خبرهای دیجیاتو digiato

تعداد کل خبرها از سایت دیجیاتو digiato 8563 می باشد.

پهپادی که با استفاده از دو دست رباتیک اجسام را جابه‌جا می‌کند [تماشا کنید]

پروژه ای که قرار بود یک جفت دست رباتیک با قابلیت پرینت سه بعدی توسعه دهد، حالا تا جایی پیش رفته که یک «پهپاد مجهز به دست رباتیک» تولید کرده است. پس از تکمیل این دست های بایونیک در سال 2017، «فدریکو ... The post پهپادی که با استفاده از دو دست رباتیک اجسام را جابه جا می کند [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

جهرمی در پاسخ به دیجیاتو: ما نمی‌خواهیم اندروید را در گوشی‌های ایرانی تغییر دهیم

امروز و در چند ساعت اخیر خبری به نقل از وزیر ارتباطات در خبرگزاری ها منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است سیستم عامل جدیدی به جای اندروید برای گوشی های داخل کشور ارائه شود. در این رابطه از قول وزیر ارتباطات ... The post جهرمی در پاسخ به دیجیاتو: ما نمی خواهیم اندروید را در گوشی های ایرانی تغییر دهیم appeared first on دیجیاتو.

سامسونگ تولید چیپست اسنپدراگون 865 را به عهده خواهد گرفت

به نظر می رسد تکنولوژی 7 نانومتری فوق فرابنفش (EUV) سامسونگ همچنان در حال جلب نظر دنیای تکنولوژی است. بر اساس گزارش یک منبع کره ای، کوالکام سامسونگ را به جای TSMC به عنوان سازنده چیپست اسنپدراگون 865 انتخاب کرده است. با ... The post سامسونگ تولید چیپست اسنپدراگون 865 را به عهده خواهد گرفت appeared first on دیجیاتو.

تحقق ۶۲ درصدی دولت الکترونیکی؛ میزان مشارکت دستگاه‌ها چقدر است؟

گزارش پنجمین مرحله ارزيابی خدمات الکترونيکی دستگاه های اجرايی توسط سازمان فناوری ارتباطات ارائه شد. در این گزارش آمده است که سازمان هایی چون وزارت صمت و نیرو مشارکت کمی را در زمینه تحقق دولت الکترونیکی دارند و سازمان هایی چون ... The post تحقق ۶۲ درصدی دولت الکترونیکی؛ میزان مشارکت دستگاه ها چقدر است؟ appeared first on دیجیاتو.

دانشمند روس از برنامه هایش برای دستکاری ژنتیکی رویان انسان گفت

چند ماه پیش بود که یک پزشک چینی پس از تولد دو نوزاد دختر دستکاری ژنتیکی شده در سطح بین الملل جنجال آفرین شد و حالا یک دانشمند روس از برنامه های خود برای تکرار تکنیک مورد استفاده همکار چینی ... The post دانشمند روس از برنامه هایش برای دستکاری ژنتیکی رویان انسان گفت appeared first on دیجیاتو.

هند ایستگاه فضایی مستقل می‌سازد؛ ارسال انسان به ماه در لیست مأموریت‌های آتی

ساعاتی دیگر در 25 خرداد ماه هندوستان یک کاوشگر را به سمت ماه می فرستد. اما بلندپروازی های هندی ها به همین جا ختم نمی شود و در آینده قصد دارند ایستگاه فضایی خود را تا سال 2030 به مدار ... The post هند ایستگاه فضایی مستقل می سازد؛ ارسال انسان به ماه در لیست مأموریت های آتی appeared first on دیجیاتو.

قوی ترین آهنربای دنیا در آمریکا ساخته شد

طبق یک مقاله پژوهشی جدید، دانشمندان آمریکایی موفق شدند قوی ترین آهنربای دنیا را بسازند. قوی ترین آهنربای دنیا با چگالی شار مغناطیسی ۴۵ تسلا (۱۰ برابر قوی تر از یک دستگاه MRI بیمارستانی) پیشتر در اختیار آزمایشگاه عالی میدان ... The post قوی ترین آهنربای دنیا در آمریکا ساخته شد appeared first on دیجیاتو.

کشف نمک خوراکی در قمر مشتری

محققان معتقدند اقیانوسی که زیر پوسته یخی ضخیم قمر اروپا قرار دارد احتمالاً حاوی نمک خوراکی است و خبر شباهت های فراوان این قمر مشتری با کره خاکی ما می دهد. در پژوهشی جدید، محققان با استفاده از طیف نگار تصویر ... The post کشف نمک خوراکی در قمر مشتری appeared first on دیجیاتو.

دانشمندان به روشی بهینه تر برای انجام آزمایش کربن 14 دست یافتند

محققان دانشگاه ETH زوریخ موفق به بهینه سازی روشی شده اند که به کمک اندازه گیری میزان ایزوتوپ های کربن 14 تقلبی بودن یک نقاشی را مشخص می کند؛ این ایزوتوپ ها در جریان آزمایشات هسته ای قرن بیستم در اتمسفر ... The post استفاده از آزمایشات هسته ای قرن بیستم برای تشخیص اصالت آثار هنری appeared first on دیجیاتو.

ناسا دو میلیون دلار به گروه های فعال در حوزه های اکتشافات فضایی جایزه داد

ناسا نه تنها برنامه دارد تا سال 2024 به ماه بازگردد، بلکه می خواهد زمینه ی حضور مستمر انسان در این قمر را نیز فراهم کند تا بتوان از آن به عنوان پایگاهی برای اکتشافات فضایی و خصوصا سفر به ... The post پشتیبانی ناسا از تکنولوژی معدن کاوی سیارک ها و مدل سازی سطح ماه appeared first on دیجیاتو.

منبع خبرها سایت دیجیاتو digiato می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت دیجیاتو 8563 می باشد.

اخبار گوناگون