روی خط خبر

لیست خبرهای آفتاب نیوز aftabnews

تعداد کل خبرها از سایت آفتاب نیوز aftabnews 1697 می باشد.

جزییات پذیرش دانشجوی کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور به تشریح جزئیات پذیرش دانشجوی بدون کنکور در رشته های تحصیلی دوره کاردانی نظام جدید در موسسات آموزش عالی و دانشگاه های غیرانتفاعی پرداخت و گفت: متقاضیان از اول تا ۱۳ بهمن فرصت دارند در این دوره ها ثبت نام کنند.

حسگر همه‌ کاره کاغذی ابداع شد

یک شرکت موسوم به "ویلیوت"(Wiliot) یک حسگر بدون باتری و کاغذی به همین نام ساخته است که با امواج رادیویی موجود در محیط مانند امواج بلوتوث یا وای-فای کار می کند و قادر است چیزهای مختلفی نظیر وزن و دما را اندازه بگیرد و به گوشی یا لپ تاپ ارسال کند.

برای اولین بار در کشور/بالن مدیریت بحران بر آسمان البرز افراشته شد

بالن مدیریت بحران که در البرز در آسمان برافراشته شده امکاناتی چون پایش و نمایش تصویر، تأمین ارتباط بی سیم، وای فای و ارتباطات ماهواره ای را فراهم می کند.

تصویری خارق‌العاده از آسمان یکی از خشک‌ترین بیابان‌های دنیا

یکی از عکاسان "رصدخانه جنوبی اروپا" تصویری زیبا از کهکشان ها و ستاره ها در آسمان شیلی به ثبت رساند. آفتاب نیوز : به نقل از اسپیس، "Petr Horálek" یکی از ماموران عکاسی "رصدخانه جنوبی اروپا"، عکسی از ستاره ها و کهکشان های بالای بیایان "آتاکاما" در شیلی به ثبت رسانده است. این بیایان یکی از خشک ترین بیابان های دنیا در آمریکای جنوبی است.صحرایی که در این تصویر مشاهده می شود قرار است در آینده به عنوان بخشی از محل تلسکوپ "Cherenkov Array" باشد. این تلسکوپ نسل جدید از تلسکوپ های مستقر در زمین است.این تلسک...

چین به دنبال برداشت نمونه خاک کره ماه است

چین اعلام کرد به دنبال کاشت بذر پنبه توسط کاوشگر چانگ یی 4در کره ماه، این کشور کاوشگر «چانگ یی 5» را برای برداشت نمونه خاک سطح کره ماه و آوردن آن به کره زمین، اواخر سال جاری میلادی پرتاب می کند.

ماهواره «پیام» سیگنال به زمین فرستاد/ ایجاد دانش فنی در ساخت ماهواره‌های جدید

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیرگفت: به طور کلی اگرچه پرتاب ماهواره پیام ناموفق بوده اما به لحاظ فنی و تکنولوژیک می توان گفت پرتاب کننده (ماهواره بر و موشکی که ماهواره را حمل کرده) چیزی حدود ۹۰ درصد به اهدافش رسیده است.

جزئیات تخفیف هزینه انصراف از تحصیل دانشجویان دانشگاه آزاد اعلام شد

محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ماده الحاقی آیین نامه تخفیف شهریه دانشجویی ماده ۲۱ (تخفیف هزینه انصراف) را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها، رؤسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ کرد.در این بخشنامه آمده است: به منظور تمرکززدایی و تفویض اختیار به واحدهای دانشگاهی و تسهیل روند رسیدگی به درخواست دانشجویان انصرافی، بدینوسیله ماده الحاقی آیین نامه شماره ۴۵۶۰۴/۱۰ مورخ ۴/۷/۹۴ ابلاغ می شود.در این بخشنامه تأکید شده است: واحدهای دانشگاهی می توانند برحسب شرایط دانشجو و وضعیت مالی وی...

هواگرد غول‌پیکر مسافربری زمین‌گیر شد+عکس

طولانی ترین هواگرد مسافربری جهان که حدود ۹۱ متر طول دارد، برای همیشه زمین گیر شد تا طراحان برای ساخت یک مدل جدید این هواگرد گازی دست به کار شوند.این پرنده مسافربری غول پیکر، با هزینه ساخت ۳۲ میلیون پوند و با نام "ایرلندر ۱۰" ترکیبی است از هواپیما و بالن.ایرلندر از سال ۲۰۱۶ شش پرواز آزمایشی انجام داد تا این که در ماه نوامبر ۲۰۱۷ سقوط کرد.شرکت "هایبرد ایر ویکل" که در شهر بدفورد بریتانیا مستقر است، اعلام کرد که مجوز ساخت یک نمونه جدید این پرنده عظیم را دریافت کرده است.این شرکت امیدوار است که مدل جد...

منبع خبرها سایت آفتاب نیوز aftabnews می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت آفتاب نیوز 1697 می باشد.

اخبار گوناگون