روی خط خبر

موضوع: ماشین های اداری منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تماشا کنید: تجاری‌سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تماشا کنید: تجاری‌سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران


فناوری چاپ سه بعدی ظرفیت فوق العاده ای دارد، به طوری که یک شرکت چینی توانست 10 خانه را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در مدت یک روز بسازد. در حقیقت با استفاده از این فناوری در چند سال آینده این امکان برای معماران وجود دارد که تنها با طراحی در صفحه ی مانیتور و دادن دستور چاپ، خانه ی طراحی شده ی خود را به شکل واقعی مشاهده کنند.

فناوری چاپ سه بعدی ظرفیت فوق العاده ای دارد، به طوری که یک شرکت چینی توانست 10 خانه را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در مدت یک روز بسازد. در حقیقت با استفاده از این فناوری در چند سال آینده این امکان برای معماران وجود دارد که تنها با طراحی در صفحه ی مانیتور و دادن دستور چاپ، خانه ی طراحی شده ی خود را به شکل واقعی مشاهده کنند.این هفته دانشگاه انگلیسی Loughborough قراردادی با یکی از شرکت های ساختمانی منعقد کرد که بر اساس آن پژوهشگران دانشکده ی مهندسی ساخت و عمران فناوری چاپ سه بعدی را برای بتن توسعه خواهند داد. این قرارداد چشم اندازی 7 ساله دارد که بر اساس آن، این فناوری با حرکت به سمت تجاری شدن سامانه هایی شامل بازوهای روباتیک و جرثقیل های متحرک را برای چاپ سازه های ساختمانی سه بعدی به کار خواهد گرفت.این فناوری سیمان را به شکلی بسیار دقیق و با کنترل رایانشی اکسترود (فناوری برای مخلوط کردن و هدایت مواد با استفاده از ماردون ها، مثل میله ی مارپیچ چرخ گوشت) می کند تا قطعات مختلف به این وسیله به هم متصل شوند.به گفته این پژوهشگران استفاده از این سامانه امکان ساخت سازه های بسیار پیچیده ای را که تولید آن ها با روش های معمول ساختمانی بسیار زمان بر و گران تمام می شد را به سادگی فراهم می کند. برای مثال یک چاپگر سه بعدی می تواند یکباره بخشی از سازه را به صورت کاملا آماده برای اتصال لوله ها و سیم کشی های درونی بسازد، در نتیجه هزینه های بعدی ایجاد کانال و سیم کشی ها حذف خواهد شد و سرعت کار بالا خواهد رفت. در حقیقت با استفاده از این فناوری زمان ساخت بسیاری از سازه های پیچیده از چند هفته به چند ساعت کاهش می یابد.البته این پژوهشگران تاکنون بسیاری از سوالات را بی پاسخ گذاشته اند، مثلا هنوز اطلاعاتی از سرعت چاپ منتشر نشده است. اگر می خواهید در خصوص این فناوری بیشتر بدانید می توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید:دانلود ویدیومنبعgizmag لینک مطلب پرینتر سه بعدی جدید و ساخت بافت بیولوژیکی پیچیده بهبود خصوصیات سیمان با استفاده از هویج و چغندر قند تولید اجسام سه بعدی بزرگ با استفاده از مواد طبیعی پرینت سه بعدی قرنیه چشم انسان برای نخستین بار اولین خودروی الکتریکی با چاپ سه بعدی تولید شد

برچسب ها:

مطلب با عنوان تماشا کنید: تجاری‌سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تماشا کنید: تجاری‌سازی چاپگرهای سه بعدی بتن توسط پژوهشگران از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون