روی خط خبر

موضوع: گجت و پوشیدنی ها منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اپل واچ سری 4 جان یک بیمار مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را نجات داد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اپل واچ سری 4 جان یک بیمار مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را نجات داد


یک مرد اهل شهر ناشوا در آمریکا ادعا می‌کند که ویژگی ثبت نوار قلب اپل واچ سری 4 توانسته جان وی را که به بیماری فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا بوده، نجات دهد.

یک مرد اهل شهر ناشوا در آمریکا ادعا می کند که ویژگی ثبت نوار قلب اپل واچ سری 4 توانسته جان وی را که به بیماری فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا بوده، نجات دهد.اپل واچ سری ۴ جدیدترین ساعت هوشمند اپلاست که چند ماه پیش در جریان برگزاری رویدادی اختصاصی معرفی شد. این ساعت هوشمند ضمن بهره مندی از چندین قابلیت کاربردی نظیر پایش فعالیت های ورزشی، توانایی تشخیص سقوط از ارتفاع و... به یک قابلیت ویژه یعنی توانایی ثبت ECG (یا همان نوار قلب) مجهز شده است. توانایی Apple Watch Series 4 در ثبت نوار قلب، در نوع خود بسیار درخورتوجه است و ما در زومیتپیشتر در قالب مقاله ای، آن را از دید پزشکی مورد بررسی قرار دادیم. ظاهرا این ویژگی ساعت هوشمند اپل، توانسته جان یک بیمار مبتلا به بیماری فیبریلاسیون دهلیزی را نجات دهد.مقاله های مرتبط:همسر بَری مَدِن که یکی از شهروندان شهر ناشوا در کشور ایالات متحده ی آمریکا است، می گو ید که شوهرش به دلیل توانایی جالب اپل واچ سری ۴ در تشخیص سقوط از ارتفاع، نسبت به تهیه ی اینساعت هوشمند اقدام کرده است.مدن پیشتر در حادثه ای دچار آسیب مغزی شده بود و به این دلیل اپل واچ را تهیه کرده بود که اگر تنها به جایی برود و تعادلش را از دست دهد و زمین بخورد، اپل واچ با بیمارستان تماس بگیرد.با این حال ساعت اپل واچ سری ۴ برخلاف آنچه بری مدن انتظارش را داشت، به شکل دیگری کمک حالش شد. وی مدتی پیش، روی نمایشگر ساعتش یک اعلانیه را در مورد مشکل احتمالی قلبش مشاهده کرد. این اعلانیه به وی اعلام کرده بود که بهتر است به دکتر متخصص مراجعه کند. به همین دلیل مدن به بیمارستان مراجعه کرد و در آنجا از وی نوار قلب گرفتند و متوجه شدند که به بیماری فیبریلاسیون دهلیزی یا همان ای فیب (AFib) مبتلا است. مدن می گوید که در ابتدا فکر می کرده که ضربان نامنظم قلبش ممکن است از اضطراب ناشی از سفر در تعطیلات کریسمس نشات گرفته باشد، اما نهایتا به لطف ساعت هوشمند اپل توانسته بیماری خودش را تشخیص دهد.«سری ۴» در واقع نخستین ساعت هوشمند اپل است که به توانایی ثبت نوار قلب مجهز می شود. این ساعت به منظور ثبت نوار قلب، از یک اپلیکیشن ویژه بهره می گیرد و کاربر باید انگشت خود را روی دیجیتال کرون قرار دهد. درست است که یک ساعت هوشمند با دارا بودن تنها یک لید نمی تواند عملکردی در حد و اندازه ی دستگاه های پزشکی مجهز به چندین لید داشته باشد، اما همین که توانایی تشخیص ای فیب را دارد، نکته ی مثبتی برایش به شمار می آید. فراموش نکنید که ای فیب یکی از رایج ترین شکل های آریتمی قلبی به شمار می آید و هرکسی ممکن است به آن دچار باشد. با همه ی این ها، متأسفانه این ویژگی تنها مختص به آمریکا است و ما در بررسی عمیق مان از ساعت جدید اپل، نتوانستیم توانایی ثبت نوار قلب آن را مورد سنجش قرار دهیم.نظر شما در این زمینه چیست؟ دیدگاه های خود را با کاربران دیگر در میان بگذارید.شما کاربران محترم می توانید در بانک محصولات زومیت از مشخصات فنی و قیمت گجت های پوشیدنی نظیر ساعت های هوشمند مطلع شوید. آیفون XR اپل در مقایسه با آیفون XS با استقبال بیشتری روبه رو شده است تصاویر جدیدی از ساعت هوشمند گلکسی اسپرت با حاشیه ی صیقلی منتشر شد سود سرشار اپل از بازار گوشی های هوشمند چین با وجود رتبه اول هواوی رونمایی Mobvoi از ساعت های هوشمند TicWatch E2 و TicWatch S2 اپل تولید آیفون در زمستان ۲۰۱۹ را ۱۰ درصد کاهش داد

مطلب با عنوان اپل واچ سری 4 جان یک بیمار مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را نجات داد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اپل واچ سری 4 جان یک بیمار مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را نجات داد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون