روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ادوبی دو آسیب‌پذیری بحرانی در Acrobat and Reader را برطرف کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ادوبی دو آسیب‌پذیری بحرانی در Acrobat and Reader را برطرف کرد


شرکت ادوبی دو آسیب‌پذیری Privilege Escalation و Code Execution روی محصول Acrobat and Reader را توسط به‌روزرسانی تازه خود مرتفع کرد.

شرکت ادوبی دو آسیب پذیری Privilege Escalation و Code Execution روی محصول Acrobat and Reader را توسط به روزرسانی تازه خود مرتفع کرد.در آخرین به روزرسانی منتشرشده توسط ادوبی، دو آسیب پذیری بحرانی در محصول Acrobat and Reader روی پلتفرم های ویندوز و مک رفع شده است. اطلاعات تکمیلی درباره ی این آسیب پذیری ها منتشر نشده است، اما مشخص شده که آسیب پذیری ها از نوع Privilege Escalation و Code Execution هستند. این آسیب پذیری ها توسط عبدالعزیز حریری و سباستین اپلت از تیم تحقیقات امنیت سایبری Trend Micro's Zero Day Initiative گزارش شده اند.آسیب پذیری اول که با شناسه ی CVE-2018-16011 توسط اپلت گزارش شده است، از نوع باگ Use After Free بوده که باعث اجرای کُدها یا دستورهای دلخواه هکر می شود. نفوذگر با تشویق قربانی به باز کردن فایل PDF آلوده توسط نسخه ی آسیب پذیر Acrobat and Reader باعث می شود که بدون داشتن مجوز دسترسی، دستورهای مخربی را روی سیستم قربانی، بدون اطلاع او اجرا کند و درنهایت برنامه ی آلوده ای روی سیستم قربانی اجرا کند.آسیب پذیری دوم که با شناسه ی CVE-2018-19725 توسط حریری گزارش شده، با دور زدن تمهید امنیتی، باعث به وجود آمدن آسیب پذیری Privilege Escalation می شود که امکان بالا بردن سطح دسترسی نفوذگر به سیستم قربانی را فراهم می کند. این دو آسیب پذیری دارای درجه اهمیت بحرانی هستند اما به دلیل اینکه شرکت ادوبی گزارشی مبنی بر استفاده از این آسیب پذیری ها در سطح وسیع را دریافت نکرده، رتبه ی اولویت آن ها را در سطح پایینی قرار داده است.مقاله های مرتبط:نسخه ی 2015.006.30461 و قدیمی تر، نسخه ی 2017.001.30110 و قدیمی تر، نسخه ی 2019.010.20064 و قدیمی تر از برنامه ی Acrobat and Reader روی پلتفرم های ویندوزی و macOS دارای آسیب پذیری های فوق هستند. ادوبی اعلام کرد که در نسخه های 2015.006.30464، 2017.011.30113 و 2019.010.20069 که به تازگی منتشر شده است، آسیب پذیری های فوق رفع شده و اکیداً به کاربران توصیه می کند که آخرین نسخه ی منتشرشده را دریافت و نصب کنند. آسیب پذیری روز صفرم در ویندوز، اجازه دوباره نویسی فایل ها را می دهد دنیل هاستینگ، بزرگترین میزبان دارک وب هک شد داستان برند: ادوبی، هر آن چه که از تاریخچه ی محتوای دیجیتال می دانیم آسیب پذیری جدید PortSmash در پردازنده های اینتل شناسایی شد قابلیت جدید ادوبی، حرکات زنده دوربین را به تصاویر غیرمتحرک اضافه می کند

مطلب با عنوان ادوبی دو آسیب‌پذیری بحرانی در Acrobat and Reader را برطرف کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ادوبی دو آسیب‌پذیری بحرانی در Acrobat and Reader را برطرف کرد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون