روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان شیائومی با هوش مصنوعی نوردهی تصاویر را ترمیم می‌کند از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

شیائومی با هوش مصنوعی نوردهی تصاویر را ترمیم می‌کند


شیائومی نوعی هوش مصنوعی ساخته که می‌تواند تصاویر را ویرایش و جزئیاتی را بازیابی کند که به‌دلیل نوردهی ازبین رفته‌اند.

شیائومی نوعی هوش مصنوعی ساخته که می تواند تصاویر را ویرایش و جزئیاتی را بازیابی کند که به دلیل نوردهی ازبین رفته اند.امروزه، عکس های گرفته شده با گوشی های هوشمند به همان اندازه که محصول حسگر دوربین هستند، محصول پردازشگر تصویر گوشی ها نیز هستند. پردازشگر تصویر پس از آنکه حسگر دوربین عکس را ثبت کرد، اطلاعات تصویر را دریافت و پردازش می کند تا نتیجه ی نهایی تولید شود که کاربر می بیند.مقاله های مرتبط:مشکل مشترک پیکسل های کوچک در حسگرهای دوربین گوشی های هوشمند محدودیت دامنه ی داینامیک است. حال، شیائومی مقاله ای ارائه داده که در آن روشی برای برطرف کردن مشکل نوردهی (Exposure) تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی ارائه کرده است.این روش به جای اینکه نوردهی خاصی را به کل تصویر اعمال کند، آن را به بخش های کوچک تری تقسیم و جداگانه نوردهی هر بخش را تنظیم می کند. سپس، بخش های مختلف را به هم متصل می کند و تصویر نهایی را می سازد.برای نمونه، در تصویر زیر ساختمان ها و ابرها و بعضی بخش های آسمان همگی سفید هستند که مشکل نوردهی بیش ازحد دارند (Overexposure). این هوش مصنوعی که نام آن DeepExposure است، به خوبی جزئیات این تصویر را بازیابی می کند.تصویر به چند بخش تقسیم و نوردهی هربخش به اندازه ی مناسب تنظیم می شود. سپس، تصاویر باهم ترکیب می شوند.تیم شیائومی برای یادگیری این AI که براساس روش شبکه ی رقابتی مولد (GAN) اجرا شده، از مجموعه عکس های MIT-Adobe FiveK استفاده کرده است. این مجموعه عکس های خام و دست نخورده و نسخه های روتوش شده ی آن ها را پنج متخصص گرفته اند که شیائومی سه هزار قطعه از آن ها را همراه با نسخه ی روتوش شده ی فرد متخصص C برای این یادگیری انتخاب کرده است.این شبکه روی عکس های با کیفیت کمتر کار می کند و هدف آن به دست آوردن بهترین میزان برای فیلترهای معمولی تصویر شبیه تنظیم کنترل ها در لایت روم است. این موضوع باعث ساده ترشدن روند یادگیری ماشینی و سریع ترشدن پردازش تصویر می شود.نتیجه ی روتوش عکس با الگوریتم های مختلف موجود. عکس اول در هر نمونه (بالا سمت چپ) عکس ورودی اصلی است و دو عکس بعدی آن خروجی دو نمونه از DeepExposure هستند شیائومی در حال توسعه گوشی هوشمندی با دوربین 48 مگاپیکسلی است پیش بینی رشد عرضه گوشی های هوشمند هواوی و شیائومی در سال ۲۰۱۹ IDC: رشد ۲۱.۷ درصدی عرضه گجت های پوشیدنی در فصل سوم ۲۰۱۸ شیائومی برای توسعه ی پلتفرم خانه ی هوشمند با IKEA همکاری می کند شیائومی در مسیر موفقیت؛ نگاهی به هشت سال فعالیت افسارگسیخته اپل چین

مطلب با عنوان شیائومی با هوش مصنوعی نوردهی تصاویر را ترمیم می‌کند از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان شیائومی با هوش مصنوعی نوردهی تصاویر را ترمیم می‌کند از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون