روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اپل پتنتی برای ایرپاد با طراحی بدون جهت و سنسور سلامتی ثبت کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اپل پتنتی برای ایرپاد با طراحی بدون جهت و سنسور سلامتی ثبت کرد


پتنت جدید اپل مشخصات ایرپادی را نشان می‌دهد که در آن، گوشی ماژول اختصاصی برای گوش چپ و راست ندارد و از سنسور بیومتریک نیز برای رصد داده‌های سلامتی بهره می‌برد.

پتنت جدید اپل مشخصات ایرپادی را نشان می دهد که در آن، گوشی ماژول اختصاصی برای گوش چپ و راست ندارد و از سنسور بیومتریک نیز برای رصد داده های سلامتی بهره می برد.ایرپاد اپل شاید بهترین ایرپاد در کلاس خود باشد؛ اما برای همه مناسب نیست. گوش داخلی افراد شکل های مختلفی دارد؛ به همین دلیل، این هدفون ها برای همه مناسب نیستند و در برخی مواقع، جای گیری نامناسب آن ها در گوش باعث ایجاد درد می شود. این موضوع برای هدفونی ۱۶۰ دلاری خصوصیتی منفی محسوب می شود؛ مخصوصا که این هدفون ها نسبتا راحت تر گم می شوند و جایگزین کردنشان نیز چندان ارزان نیست.پتنت جدیدی که اپل سال گذشته درخواست ثبت آن را ارائه داده بود، ثبت شده و ممکن است راه حلی برای این مشکل ایرپادها باشد. این پتنت مشخصات ایرپادی را توضیح می دهد که گوشی های آن صرفا برای گوش راست یا چپ طراحی نشده اند و برای همه مناسب هستند. همچنین، درون این ایرپادها سنسورهای بیومتریکی قرار دارند که ضمن رصد داده های سلامتی، تشخیص می دهند در کدام گوش قرار می گیرند.AirPods توصیف شده در این پتنت طراحی متقارن دارد که سبب می شود برای هر دو گوش مناسب باشد. در این پتنت آمده:آن ها می توانند در هرکدام از گوش های چپ یا راست کاربر قرار بگیرند. باتوجه به این طراحی، این ایرپاد می تواند سنسور و مداری داشته باشد که با تشخیص گوشی که در آن قرار می گیرد، عملکرد ایرپاد را به شکل متناسب تنظیم کند.در این پتنت گفته شده حداقل یکی از سنسورها بیومتریک است و به شکلی طراحی شده که درکنار قسمتی از زبانه ی گوش قرار می گیرد و این امکان را به ایرپادها می دهد که داده های سلامتی، ازجمله ضربان قلب و دمای بدن را رصد کنند.مقاله ی مرتبط:مانند همیشه، این فقط یک پتنت است و حتی شاید با مرحله ی پروتوتایپ سال ها فاصله داشته باشد. بااین حال، می دانیم Apple در حال کار روی نسل بعدی ایرپادها است. ایرپاد فعلی در دسامبر ۲۰۱۶ معرفی شد و با اینکه گزارش ها از فروش فراوان آن خبر می دهند، در این دو سال به روزرسانی نشده است.به گفته ی تحلیلگر محصولات اپل، مینگ چی کو، اپل در سال آینده نسل جدید ایرپاد را با ویژگی های ضدآب و حذف نویز عرضه خواهد کرد و در سال ۲۰۲۰، نیز نسخه ی کاملا بازطراحی شده ی آن را معرفی می کند. اگر اپل قصد داشته باشد برای ایرپاد طراحی مجدد و ویژگی استفاده در هر دو گوش ارائه دهد، منطقی به نظر می رسد دو سال با آن فاصله داشته باشیم.افزون براین، پد شارژ بی سیم AirPower که اپل درباره ی آن سکوت کرده و با وجود گذشت بیش از یک سال از معرفی آن هنوز عرضه نشده است، با جعبه ی ایرپادهای فعلی سازگار نیست. این موضوع احتمال نزدیک بودن به عرضه ی نسل جدید این هدفون ها را افزایش می دهد. گفتنی است افرادی که به دنبال طراحی راحت تر هستند، شاید لازم باشد برای ایرپادهای دو نسل بعد دو سال صبر کنند. گارتنر: بازار موبایل با عرضه گوشی های 5G و تاشدنی رونق خواهد گرفت مقایسه اسنپدراگون 855 با A12 بایونیک، کرین 980 و اکسینوس 9820 iOS 12 روی ۷۰ درصد دستگاه های اپل نصب شده است مایکروسافت آیپد را رایانه ای واقعی نمی داند بهترین های اپ استور و آیتونز در سال ۲۰۱۸ مشخص شدند

مطلب با عنوان اپل پتنتی برای ایرپاد با طراحی بدون جهت و سنسور سلامتی ثبت کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اپل پتنتی برای ایرپاد با طراحی بدون جهت و سنسور سلامتی ثبت کرد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون