روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کنترل صندلی های چرخ دار با حرکات صورت، به کمک تکنولوژی هوش مصنوعی اینتل از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کنترل صندلی های چرخ دار با حرکات صورت، به کمک تکنولوژی هوش مصنوعی اینتل


استفاده از فناوری هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف رو‌به افزایش است. حال اینتل از این فناوری برای کنترل صندلی‌های چرخ‌دار استفاده می‌کند.

استفاده از فناوری هوش مصنوعی در بخش های مختلف رو به افزایش است. حال اینتل از این فناوری برای کنترل صندلی های چرخ دار استفاده می کند.کنترل صندلی های چرخ دار موتور ی قدیمی به کمک یک جوی استیک یا سنسور های متصل به بدن کاربر انجام می شود. اما اکنون نوآوری های به دست آمده در بخش هوش مصنوعی، به افراد معلول کمک می کند تا صندلی چرخ دار خود را به کمک حرکات صورت، کنترل کنند. مقاله های مرتبط:اینتل در همکاری با شرکت برزیلی هوباکس روباتیک،Wheelie 7 را ساخته است، Wheelie 7 یک کیت قدرمند مبتنی بر هوش مصنوعی است که به افراد معلول این امکان را می دهد که صندلی چرخ دار خود را به کمک ۱۰ حرکت صورت، از بالا انداختن ابرو گرفته تا بیرون آوردن زبان، کنترل کنند. این تکنولوژی حرکات صورت کاربر را به صورت خودکار فرا می گیرد و فقط در ۷ دقیقه نصب می شود (به همین دلیل نام آن Wheelie 7 است)، با استفاده از یک برنامه، کاربر می تواند به کمک یک متخصص، مشخص کند که کدام حرکات صورت برای کنترل صندلی چرخ دار استفاده شوند.با ترکیب نرم افزار های تشخیص چهره، سنسور ها، رباتیک و دوربین های عمیق سه بعدی RealSense اینتل که روی صندلی چرخ دار نصب شده است، Wheelie یک نقشه سه بعدی از صورت کاربر تهیه می کند و به کمک الگوریتم های هوش مصنوعی داده ها را به صورت لحظه ای برای هدایت صندلی چرخ دار، پردازش می کند. این قطعه هم در نور خورشید و هم در محیط های کم نور به خوبی کار می کند و با ۹۵ درصد صندلی های چرخ دار موتوری موجود در بازار، سازگاری دارد.لینک دانلودنمونه اولیه این تکنولوژی در حال حاضر توسط بیش از ۶۰ نفر از معلولین در ایلات متحده آزمایش می شود، که بیشتر این افراد از فلج چهار اندام، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا اختلالات سنی، رنج می برند. طبق اعلام مرکز آمار جهانی آسیب های نخاعی، ۲۸۰ هزار نفر در ایالات متحده از آسیب های نخاعی رنج می برند که هر سال ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر به این تعداد افزوده می شوند.یکی از بنیان گذاران و مدیرعامل شرکت هوباکس روبایک، دکتر پائولو پین هریو، گفت: «Wheelie ۷ اولین محصول است که از حرکات صورت برای کنترل صندلی های چرخ دار استفاده می کند، که این امر نیاز مند دقت و سنجش بسیار بالایی است که بدون تکنولوژی هوش مصنوعی اینتل ممکن نبود. ما به افراد معلول کمک می کنیم تا دوباره استقلال خود را به دست آورند.» اسقرار موتور استنتاج متن باز مایکروسافت در بطن ویندوز نقص پردازنده های اینتل؛ رخنه ای برای سرقت ارزهای دیجیتال به خطر افتادن موقعیت اینتل با به کارگیری پردازنده ARM توسط آمازون در دیتاسنتر اینتل، استخراج بیت کوین را کم هزینه و بهینه می کند کاربرد هوش مصنوعی در حوزه مهندسی ژنتیک

مطلب با عنوان کنترل صندلی های چرخ دار با حرکات صورت، به کمک تکنولوژی هوش مصنوعی اینتل از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کنترل صندلی های چرخ دار با حرکات صورت، به کمک تکنولوژی هوش مصنوعی اینتل از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون