روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کوالکام از فناوری حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر خود رونمایی کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کوالکام از فناوری حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر خود رونمایی کرد


کوالکام فناوری حسگر اثر انگشت جدیدی را معرفی کرده‌ که به ادعای این شرکت، از حسگرهای فعلی دقیق‌ و امن‌تر است.

کوالکام فناوری حسگر اثر انگشت جدیدی را معرفی کرده که به ادعای این شرکت، از حسگرهای فعلی دقیق و امن تر است.کوالکام همراه با معرفی پردازنده جدید اسنپدراگون ۸۵۵، از فناوری جدید حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش خود نیز پرده برداشته است. این فناوری هم اکنون در اختیار سازندگان قرار گرفته و شاهد استفاده تجاری از آن در سال ۲۰۱۹ خواهیم بود. فناوری جدید کوالکام برخلاف حسگرهای مشابه موجود در بازار مانند گوشی های OnePlus 6T و Huawei Mate 20 Pro که از اسکنرهای نوری استفاده می کنند، از امواج اولتراسونیک برای تشخیص اثرانگشت بهره می برد.مقاله های مرتبط:این فناوری جدید به طور رسمی «Qualcomm 3D Sonic Sensor» نام گذاری شده و طبق ادعای سازنده برتری های قابل تحسینی نسبت به فناوری اسکن نوری فعلی دارد. کوالکام ادعا می کند که فناوری اولتراسونیک می تواند به طور دقیقی اثر انگشت را حتی با وجود آلودگی روی انگشتان تشخیص دهد، برخلاف سنسورهای نوری که وجود آلودگی باعث انسداد مسیر نور می شود. این فناوری همچنین مشکلی با LEDهای درون یک نمایشگر ندارد و به همین دلیل سریع تر و قابل اطمینان تر است (و به طور بالقوه می تواند با LCD به کار گرفته شود). کوالکام همچنین می گوید که فناوری اولتراسونیک درجات بالاتری از امنیت و دقت را به ارمغان می آورد.کوالکام درباره سرعت این فناوری و اینکه آیا می تواند به سرعت و دقت یک حسگر مدرن خازنی برسد، حرفی به میان نیاورد. اما به عنوان یک فناوری پایه، حسگرهای اولتراسونیک پیشرفت قابل توجهی نسبت به اسکنرهای نوری فعلی محسوب می شوند. اولتراسونیک در سال گذشته نقدهای مثبت و منفی متنوعی دریافت کرد.طبق اعلام کوالکام سازندگان می توانند هم اکنون این فناوری را برای خود لایسنس کرده و در محصولات خود از آن استفاده کنند. احتمالا در سال ۲۰۱۹ شاهد حداقل یک گوشی هوشمند با این فناوری خواهیم بود. نمونه آزمایشی گوشی 5G سامسونگ نمایشگری به شدت عجیب وغریب دارد اسنپدراگون 855 کوالکام معرفی شد؛ لیتوگرافی ۷ نانومتری، پشتیبانی از 5G و قدرت بیشتر در زمینه AI اسنپدراگون 855 مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری و دارای سه کلاستر پردازشی خواهد بود تصاحب شرکت NXP توسط کوالکام منتفی شد دادگاه اپل و کوالکام ۲۶ فروردین برگزار می شود

مطلب با عنوان کوالکام از فناوری حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر خود رونمایی کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کوالکام از فناوری حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر خود رونمایی کرد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون