روی خط خبر

  • سخت افزار
  • زومیت
  • کرین 990 هواوی مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC و دارای مودم 5G خواهد بود

موضوع: سخت افزار منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کرین 990 هواوی مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC و دارای مودم 5G خواهد بود از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کرین 990 هواوی مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC و دارای مودم 5G خواهد بود


طبق گزارش‌های اخیر، تراشه‌ی کرین ۹۹۰ هواوی که در پرچمداران آینده‌ی این شرکت از آن استفاده خواهد شد، قرار است مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC باشد.

طبق گزارش های اخیر، تراشه ی کرین ۹۹۰ هواوی که در پرچمداران آینده ی این شرکت از آن استفاده خواهد شد، قرار است مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC باشد.در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ بود که هواوی به صورت رسمی از تراشه ی کرین ۹۸۰ با ویژگی های متنوع مبتنی بر هوش مصنوعی و البته سرعت دانلود تا سقف ۱.۴ گیگابایت بر ثانیه، رونمایی کرد. این پردازنده ی قدرتمند در گوشی های سری میت ۲۰مورداستفاده قرار گرفت و بررسی زومیت از میت ۲۰ پرو نشان داد که با تراشه ی قدرتمندی طرف هستیم.شواهد اخیر حاکی از آن است که هواوی قصد دارد در پرچمداران آینده ی سری P خود، همچنان از تراشه ی کرین ۹۸۰ استفاده کند. گرچه این سیستم-روی-چیپ در حال حاضر یک تراشه ی جدید و تازه نفس به شمار می آید، اما چینی ها از همین حالا کار روی مدل بعدی آن را آغاز کرده اند؛ در این بین حتی منابعی مدعی شده اند که مقدمات اولیه ی ساخت Kirin 990 از مدتی پیش آغاز شده است.طبق اخبار به دست رسیده از رسانه های چینی، شرکت شناخته شده ی TSMC وظیفه ی ساخت این تراشه را بر مبنای لیتوگرافی ۷ نانومتری خود، برعهده گرفته است. منابعی موثق مدعی شده اند که های سیلیکون، شرکت تحت مالکیت هواوی، بیش از ۲۸ میلیون دلار را روی مراحل تحقیق و توسعه ی تراشه ی جدید، سرمایه گذاری کرده است.کرین ۹۸۰ نخستین تراشه ای بود که از لیتوگرافی ۷ نانومتری با هسته های Cortex-A76 بهره می بُرد؛ درحالی که طبق ادعاهای جدید، کرین ۹۹۰ نیز قرار است از معماری مشابه کرین ۹۸۰ (از جمله مواردی مثل تشابه در تعداد ترانزیستورها و میزان مصرف انرژی) بهره بگیرد، اما نباید فراموش کنیم که این تراشه هنوز هم چیزهای جدید زیادی برای رو کردن دارد؛ آن طور که شایعات اخیر می گویند، کرین ۹۹۰ هواوی قرار است به لطف بهره بردن از مودم Balong 5000، توانایی پشتیبانی از نسل پنجم ارتباطات (5G) را داشته باشد. پیش بینی می شود که Huawei مراحل تولید کرین ۹۹۰ را در سه ماهه ی نخست ۲۰۱۹ آغاز کند؛ در آن زمان می توانیم شاهد انتشار اطلاعات بیشتری در مورد این تراشه ی موردانتظار باشیم. بررسی میت 20 پرو هواوی هواوی میت بوک 13 به صورت رسمی معرفی شد کاهش ۶ درصدی عرضه گوشی های هوشمند در بازار جهانی در فصل سوم ۲۰۱۸ بررسی سیستم تشخیص چهره و حسگر اثر انگشت هواوی میت 20 پرو نمونه عکس های دوربین هواوی میت 20 پرو

مطلب با عنوان کرین 990 هواوی مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC و دارای مودم 5G خواهد بود از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کرین 990 هواوی مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری TSMC و دارای مودم 5G خواهد بود از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون