روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان HSBC پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

HSBC پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرد


HSBC به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان به همراه بانک Standard Chatered، اقدام به‌ راه‌اندازی یک پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر فناوری بلاک‌چین کرده است.

HSBC به عنوان یکی از بزرگ ترین بانک های جهان به همراه بانک Standard Chatered، اقدام به راه اندازی یک پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر فناوری بلاک چین کرده است.گزارش راه اندازی جدید HSBC، چهارشنبه ی گذشته توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است. این پلتفرم مستقر در هنگ کنگ با نام eTrade Connect، به منظور توفیق پروژه ی توسعه ی مبادلات بین المللی راه اندازی شده و بودجه ای میلیون دلاری توسط بانک Standard Chatered به همراه ۱۰ بانک دیگر به آن تخصیص داده شده است.HSBC به عنوان هفتمین بانک بزرگ دنیا اعلام کرده است:پلتفرم eTrade Connect توانسته زمان پردازش درخواست اعطای تسهیلات مصرفی در حوزه مبادلات را برای سرمایه گذار بریتانیایی متمرکز بر بازار آسیا به چهار ساعت برساند؛ در حالی که پیش از این یک و نیم ساعت بیشتر زمان صرف می شد.توسعه و استقرار این سامانه با مشارکت بانک مرکزی هنگ کنگ (HKMA) صورت گرفته است. در این میان بانک های دیگری نظیر بانک کشاورزی چین و بانک BNP Paribas نیز در این پروژه همکاری داشته اند. منافع مورد انتظاربراساس گزارش های متعدد، صنعت مبادلات مالی که حجم مبلغی تراکنش های آن روزانه بیش از ۹ تریلیون دلار برآورد می شود، کماکان به شکلی سنتی اداره شده و بروکراسی زیادی دارد. در گزارش رویترز آمده است:به کارگیری فناوری بلاک چین در صنعت بانکداری باید همزمان که ریسک تقلب در گشایش اعتبارات اسنادی و سایر تراکنش های مبادلات را کاهش می دهد، فرآیندهای اجرای آن را نیز کوتاه، تسریع و تسهیل نماید.بدین وسیله، بسیاری از فرآیندهای سنتی و غیرچابکی که دهه هاست در این حوزه باپرجا هستند، باید حذف و یا ساده شوند. همچنین در این گزارش آمده است:تلاش پلتفرم eTrade هنگ کنگی بر این است تا علاوه بر ارتقاء سطح اثربخشی سرمایه گذاری ها، با تبدیل مستندات فیزیکی به مستندات دیجیتالی و همچنین اتوماسیون فرآیندهای مبادلات مالی از طریق فناوری بلاک چین، به طرفین قراردادها کمک کند.eTrade آنلاین خواهد بودHSBC اشاره کرده که خرید مواد اولیه توسط یک تولیدکننده و خرده فروش مبلمان و لوازم خانگی به نام پرایس رایت، جزو اولین تراکنش های موفق این پلتفرم بوده است.بانکی کوان مدیر Pricerite می گوید:فناوری بلاکچین یک فرآیند سنگین و پیچیده را به یک مبادله ی امن و آسان تبدیل کرده است.بانک مرکزی هنگ کنگ اعلام کرده است که eTrade بنا دارد همکاری با همتای اروپایی خود .We.Trade را آغاز نموده که آن ها نیز ضمن بهره مندی از یک فناوری مشابه، بانک های UBS آمریکا، Dutsche آلمان و HSBC را به عنوان عضو در سامانه ی خود دارند.استفاده از بلاک چین ها و قراردادهای هوشمند در مبادلات مالی نه تنها فرآیندها را موثر و تسهیل می نماید، بلکه احتمال تقلب را نیز به کلی از بین می برد. شفافیت مالی رهاورد پلتفرم های نظیر eTrade است.نظر شما در مورد استفاده ی بانک های دیگر از پلتفرم بلاک چین چیست؟ پیش بینی رشد سالانه ی ۶.۲ درصدی برای بازار ارزهای دیجیتال کوچ مهندسین شاغل در سیلیکون ولی به سوی صنعت بلاک چین مبانی بیت کوین که هر سرمایه گذار باید بداند Binance اجرای قوانین ضد پول شویی را آغاز کرد پیش فروش اکسدوس 1، گوشی بلاک چین اچ تی سی آغاز شد

مطلب با عنوان HSBC پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان HSBC پلتفرم مبادلات مالی مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون