روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان وزیر ارتباطات از اجرای رجیستری مودم و روتر طی دو تا سه هفته‌ آینده خبر داد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

وزیر ارتباطات از اجرای رجیستری مودم و روتر طی دو تا سه هفته‌ آینده خبر داد


براساس گفته‌های وزیر ارتباطات، فرآیند رجیستری مودم‌ها و روترهای مبتنی بر سیم‌کارت، طی دو تا سه هفته‌ی آینده اجرا خواهد شد.

براساس گفته های وزیر ارتباطات، فرآیند رجیستری مودم ها و روترهای مبتنی بر سیم کارت، طی دو تا سه هفته ی آینده اجرا خواهد شد.محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، طی مصاحبه ی تلفنی خود با شبکه ی خبر اعلام کرد که فرآیند رجیستری مودم و روتر طی دو تا سه هفته ی آینده اجرا خواهد شد. او در ادامه تأکید کرد که پروسه ی رجیستری برای آن دسته از مودم ها و روترهایی انجام خواهد شد که امکان استفاده از سیم کارت در آن ها وجود دارد. به گفته ی جهرمی، در حال حاضر حدود ۶۷ میلیون نفر از شبکه ی پهن باند موبایل بهره می برند که از این بین، ۱.۵ میلیون مشترک از مودم های سیم کارت خور برای اتصال به شبکه استفاده می کنند.وزیر ارتباطات اعلام کرد که در حال حاضر تمام مودم ها و روترهای مبتنی بر سیم کارت به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد بازار کشور می شوند؛ از این رو او باور دارد که با توجه به پیشرفت های کشور در زمینه ی تولید داخل چنین مودم هایی، اجرای طرح رجیستری می تواند باعث جلوگیری از قاچاق شود و به توسعه و رونق هرچه بیشتر تولید داخل کمک کند. جهرمی در نهایت درباره ی تخلفات صورت گرفته در زمینه ی رجیستری گوشی نیز اعلام کرد که این مشکلات به دلیل متصل نبودن سیستم گمرک کشور و نیروی انتظامی به وجود آمده بود.وزیر ارتباطات اعلام کرد که به دلیل متصل نبودن سیستم گمرک و ناجا، عده ای می توانستند واردات گوشی را به صورت غیرقانونی و در قالب بار مسافری انجام دهند؛ اما با مکاتبات انجام شده، سردار اشتری، فرمانده ناجا پیگیری های لازم را انجام داد و بدین ترتیب ارتباط سیستم گمرک و ناجا از هفته ی گذشته برقرار شد؛ در نتیجه امکان سوءاستفاده از این پنجره برای واردات غیرقانونی گوشی از بین رفت. رجیستری در مرحله بعد برای مودم و روتر اجرا می شود مصاحبه با آذری جهرمی، وزیر ارتباطات درباره شبکه 5G، فیلترینگ، MVNO، باندلینگ و کاهش تعرفه دیتا وزیر ارتباطات ۳۰ درصد از گرانی گوشی را به کمبود آن مربوط می داند مبالغ کسر شده از مشترکین همراه اول برگشت داده شد آذری جهرمی: کمیسیون تنظیم مقررات افزایش تعرفه مکالمه اپراتورها را بررسی می کند

مطلب با عنوان وزیر ارتباطات از اجرای رجیستری مودم و روتر طی دو تا سه هفته‌ آینده خبر داد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان وزیر ارتباطات از اجرای رجیستری مودم و روتر طی دو تا سه هفته‌ آینده خبر داد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون