روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اطلاعیه فیسبوک پیرامون رسوایی اخیر؛ دسترسی هکرها به اطلاعات «کامل» ۱۴ میلیون کاربر از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اطلاعیه فیسبوک پیرامون رسوایی اخیر؛ دسترسی هکرها به اطلاعات «کامل» ۱۴ میلیون کاربر


طی حمله‌ی اخیر به فیسبوک، هکر توانسته به اطلاعات کامل ۱۴ میلیون کاربر دسترسی پیدا کند؛ همچنین، درمجموع ۳۰ میلیون کاربر تحت‌ تأثیر این حمله قرار گرفته‌اند.

طی حمله ی اخیر به فیسبوک، هکر توانسته به اطلاعات کامل ۱۴ میلیون کاربر دسترسی پیدا کند؛ همچنین، درمجموع ۳۰ میلیون کاربر تحت تأثیر این حمله قرار گرفته اند.چند هفته ی پیش خبری مبنی بر هک شدن اطلاعات ۵۰ میلیون کاربر فیسبوک منتشر شد؛ حال این شرکت طی اطلاعیه ای ضمن به اشتراک گذاشتن جزئیات این اتفاق، اعلام کرده است که برخلاف تخمین اولیه، ۳۰ میلیون کاربر تحت تأثیر این حمله قرار گرفته اند (نه ۵۰ میلیون). کاربران می توانند با مراجعه به وب سایت Facebook بفهمند که اکانت شان در بین اکانت های هک شده بوده است یا خیر؛ فیسبوک برای آن هایی که تحت تأثیر حمله قرار گرفته اند، یک سری پیغام ارسال کرده است؛ این شرکت طی این پیام ها، تمامی اطلاعاتِ به سرقت رفته از این کاربران را به آن ها اطلاع داده و همچنین گفته است که چه اطلاعاتی قابل بازیابی هستند. ظاهرا هکر، تمامی اطلاعاتی که به آن ها دسترسی پیدا کرده را پاک نکرده است.مقاله های مرتبط:گای روزن، قائم مقام بخش مدیریت محصول فیسبوک، به خبرنگاران گفته است که «ما در این زمینه، همکاری مان را با FBI آغاز کرده ایم؛ این سازمان از ما درخواست کرده که فعلا در مورد این که چه کسی ممکن است پشت این حملات باشد، صحبتی نکنیم. با این حال تحقیقات ما همچنان ادامه دارد.» بدیهی است که در حال حاضر، افشای هرگونه جزئیات در مورد هکر می تواند به مخفی ماندن او کمک کند.ظاهرا هکر توانسته است به نام، شماره ی تلفن و ایمیل ۱۵ میلیون کاربر دسترسی پیدا کند؛ البته اوضاع برای ۱۴ میلیون کاربر دیگر، وخیم تر از این است. هکر توانسته به نام، شماره و ایمیل این کاربران در کنار مواردی دیگر نظیر نام کاربری، جنسیت، زبان محلی، دین، شهر محل زندگی، تحصیلات، محل کار و... دسترسی پیدا کند؛ گفتنی است که هکر نتوانسته به اطلاعاتِ ۱ میلیون کاربر باقی مانده، دسترسی پیدا کند.نکته ی قابل توجه اینجا است که این حملات فقط به خود فیسبوک محدود بوده اند و اپلیکیشن های دیگر این شرکت نظیر Messenger Kids ،Messenger اینستاگرام، واتس اپ، Workplace و Pages تحت تأثیر آن قرار نگرفته اند.فیسبوک می گوید که هیچ مدارکی دال بر انتشار پست توسط هکرها در اکانت های هک شده، در دسترس نیست و احتمالا آن ها تنها به برداشتن اطلاعات بسنده کرده اند. ظاهرا اولین موج این حملات در تاریخ ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) انجام گرفته اند و فیسبوک ۱۱ روز پس از آن، به این اتفاق پی برده است. دیدگاه شما در این زمینه چیست؟ بیوگرافی آدام موسری، از فید خبری فیسبوک تا مدیریت اجرایی اینستاگرام تبلیغات به نسخه اندروید واتساپ اضافه می شود پورتال و پورتال پلاس معرفی شدند؛ نمایشگرهای هوشمند فیسبوک برای تماس ویدیویی اپل نفوذ محدود بدافزار Supermicro به سرورهایش را تایید کرد اینستاگرام موقعیت مکانی کاربران را با فیسبوک به اشتراک می گذارد

مطلب با عنوان اطلاعیه فیسبوک پیرامون رسوایی اخیر؛ دسترسی هکرها به اطلاعات «کامل» ۱۴ میلیون کاربر از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اطلاعیه فیسبوک پیرامون رسوایی اخیر؛ دسترسی هکرها به اطلاعات «کامل» ۱۴ میلیون کاربر از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون