روی خط خبر

موضوع: سخت افزار منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان جزئیات تازه‌ای از پردازنده اسنپدراگون 8150 کوالکام فاش شد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

جزئیات تازه‌ای از پردازنده اسنپدراگون 8150 کوالکام فاش شد


پردازنده‌ی پرچمدار بعدی کوالکام با نام اسنپدراگون ۸۱۵۰ مجهز به هشت هسته اختصاصی کریو با همان ساختار قدیمی big.LITTLE خواهد بود.

پردازنده ی پرچمدار بعدی کوالکام با نام اسنپدراگون ۸۱۵۰ مجهز به هشت هسته اختصاصی کریو با همان ساختار قدیمی big.LITTLE خواهد بود.براساس گزارش ها، جدیدترین پردازنده ی موبایل کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۱۵۰ قرار است حاوی هشت هسته ی پردازشی باشد که از این بین، چهار هسته برای صرفه جویی در انرژی و چهار هسته برای اجرا با حداکثر قدرت طراحی شد ه اند و NPU یا واحد پردازش عصبی جداگانه ای نیز آن ها را همراهی می کند. کوالکام یک بار دیگر از به کارگیری طراحی های هسته ی آماده ی آرم اجتناب می کند تا از طراحی های اختصاصی های کریو خود بهره بگیرد. چهار هسته ی ضعیف تر به نام «نقره ای» با حداکثر سرعت ۱.۷ گیگاهرتز اجرا خواهند شد و انجام وظایف سبکتر و معمولی تر را برعهده خواهند گرفت. در همین حال، چهار هسته ی «طلایی» با سرعت بالای ۲.۶ گیگاهرتز اجرا خواهند شد و انرژی بیشتری مصرف خواهند کرد تا از پس انجام وظایف پیچیده تر بربیایند. در حال حاضر، جزئیات پراکنده ای درباره ی پردازنده ی گرافیکی داخلی وجود دارد؛ اما براساس آزمایش های اولیه، ظاهرا این پردازنده فارغ از مشخصات احتمالی با سرعت ۶۵۰ مگاهرتز اجرا می شود.تراشه ی مورد بحث کوالکام در ابتدا قرار بود اسنپدراگون ۸۵۵ نامیده شود؛ اما کوالکام به دلایلی دست به تغییر نام تجاری آن زد. این احتمالا بدین معنی است که این پردازنده از بسیاری جهات صرفا یک به روزرسانی افزایشی نخواهد بود. در حال حاضر بر اساس گزارش های غیررسمی، انتظار می رود که ۸۱۵۰ مجهز به واحد پردازش عصبی مجزایی باشد که به جای فعالیت همزمان، در کنار هسته های اصلی اجرا می شود. علاوه بر این، پردازنده ی دیگری با نام اسنپدراگون ۸۱۸۰ نیز با هدف به کارگیری در لپ تاپ های ویندوز ۱۰ در دست توسعه است.طرفداران کوالکام می توانند انتظار داشته باشند که گوشی های هوشمند پرچمدار ۲۰۱۹ در بسیاری از زمینه ها در مقایسه با نمونه های مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵، عملکرد به شدت بهبودیافته تری داشته باشند. نام گذاری جدید کوالکام که مبتنی بر استفاده از اعداد چهار رقمی است، امکان عرضه ی نسخه های مختلفی از تراشه ها را برای هر نوع دستگاهی در هر طیف از پایین رده تا پرچمدار می دهد. همچنین این اسامی جدید می توانند به تمام تراشه های مجهز به واحد پردازش عصبی مجزا اطلاق شوند. گوشی تاشوی W2019 سامسونگ به زودی عرضه می شود تراشه پرچمدار اسنپدراگون 8150 تاییدیه سازمان استاندارد بلوتوث را دریافت کرد اسنپدراگون 8150 کوالکام؛ نام تراشه جانشین اسنپدراگون 845 کشف نشانه هایی از گوشی انحناپذیر سامسونگ و اسنپدراگون 8150 در رام گلکسی S9 کوالکام و سامسونگ به دنبال توسعه ی پردازنده های 7 نانومتری هستند

مطلب با عنوان جزئیات تازه‌ای از پردازنده اسنپدراگون 8150 کوالکام فاش شد از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان جزئیات تازه‌ای از پردازنده اسنپدراگون 8150 کوالکام فاش شد از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون