روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان جهرمی: رفع موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

جهرمی: رفع موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی موبایل موجود در گمرک رفع شده است.

از زمان چند نرخی شدن قیمت ارز تا کنون یعنی از اواخر فروردین ماه سال جاری، بازار موبایل کشور به شدت نابسامان شد. برخی از واردکنندگان اقدام به واردات گوشی با ارز ۴۲۰۰ تومانی کرده اما این گوشی ها را به نرخ آزاد به بازار عرضه کردند. این موضوع باعث شد تا سازمان تعزیرات و حمایت از مصرف کننده اقدام به بررسی و توقیف فعالیت شرکت ها کند. از سوی دیگر بسیاری از گوشی ها توقیف و ترخیص این کالا از گمرک با موانع قانونی روبه رو شد. همین موضوع باعث افزایش بیش از حد قیمت ها و کمبود جنس در بازار شد.حالا پس از گذشت مدت زمان زیادی که از یک سو واردکنندگان موبایل دستگیر شده و بازار خالی از جنس است، محمدجواد آذری جهرمی با انتشار توییتی در شبکه ی اجتماعی توئیتر اعلام کرد:در جلسه قبلی هیأت دولت دستورالعمل نحوه ترخیص کالاهای وارد شده بدون ارز تخصیصی از گمرک به تصویب رسید. بنابراین موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه موجود در گمرک، رفع شد.البته آزاد شدن این گوشی ها و ورودشان به بازار نیز با اما و اگرهایی همراه است؛ چرا که این گوشی ها در زمان تخصیص ارز دولتی، ثبت سفارش و به کشور وارد شده اند، اما هنوز اعلام نشده که با چه قیمتی و چه نرخی در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت؛ اگر با نرخ آزاد و قیمت روز ارز به بازار عرضه شود که قطعا شاهد کاهش قیمت ها نخواهیم بود و اگر نرخ خاصی برای این گوشی ها در نظر گرفته شود، احتمالا شاهد نابسامانی های تازه ای خواهیم بود چرا که مردم برای خرید این گوشی ها به بازار هجوم می آورند و این موضوع باعث به هم ریختن اوضاع می شود و معلوم نیست که این گوشی ها به دست چه کسانی خواهد رسید. با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که این گوشی ها به چه شکل وارد بازار می شود و چگونه قیمت گذاری خواهند شد. نامه رییس اتحادیه فناوران رایانه به کلیه مدیران ارشد و مدیران اجرایی اصناف راهکار گمرک برای حل مشکل ترخیص کالا با شرایط جدید مابه التفاوت ارزی از ابتدای سال تاکنون فقط دو میلیون گوشی وارد بازار شده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از لزوم رسیدگی به تخلف واردکنندگان تمامی صنف ها می گوید وزیر ارتباطات: هدف شفاف سازی، پایین آوردن قیمت موبایل نبود

مطلب با عنوان جهرمی: رفع موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان جهرمی: رفع موانع قانونی ترخیص ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون