روی خط خبر

  • موبایل
  • زومیت
  • در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر عرضه می‌شود

موضوع: موبایل منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر عرضه می‌شود از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر عرضه می‌شود


براساس پژوهشی جدید، با رشد محبوبیت حسگرهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر، میزان عرضه‌ی آن‌ها تا سال ۲۰۱۹ به ۱۰۰ میلیون واحد خواهد رسید.

براساس پژوهشی جدید، با رشد محبوبیت حسگرهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر، میزان عرضه ی آن ها تا سال ۲۰۱۹ به ۱۰۰ میلیون واحد خواهد رسید.این روزها، حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر به عنوان راهکاری برای کاهش بیش از پیش حاشیه ی گوشی ها مطرح می شود، این نوع حسگر که نخستین بار در گوشی ویوو ایکس ۲۰ پلاس به کار گرفته شد، پس از مدتی در محصولاتی مانند ویوو ایکس ۲۱ یودی و شیائومی می ۸ اسکپلورر نیز به کار رفت و محبوبیت روزافزونی پیدا کرد. اکنون دیجی تایمز به نقل از موسسه ی پژوهشی سیگمااینتل گزارش می دهد که عرضه ی حسگرهای یکپارچه با نمایشگر تا پایان سال جاری میلادی به ۴۲ میلیون و در سال ۲۰۱۹ به رقم ۱۰۰ میلیون واحد خواهد رسید.فناوری جدید حسگرهای قرارگرفته درون نمایشگر به همراه یکی از دو حسگر اپتیکال یا اولتراسونیک عرضه می شوند؛ به عنوان مثال، ویوو از حسگر نخست استفاده می کند؛ بدین صورت که نمایشگر به انتشار نور می پردازد و حسگر نیز تصویر را می خواند. حسگر نوع دوم گران قیمت تر است و به امواج ساتع شده به شکاف های اثر انگشت و سیگنالی که از آن ها بازمی گردد، تکیه می کند. به دلیل اختلاف قیمت موجود، حسگر اپتیکال بخش اعظم حسگرهای عرضه شده را تشکیل خواهد داد. علاوه بر این، سیگمااینتل در گزارش خود ادعا می کند که حسگر گران قیمت تر با نرخ بالایی در دسترس سازندگان کره ای گوشی هوشمند همچون سامسونگ و ال جی قرار خواهد گرفت. این اطلاعات با شایعات پیشین مبنی بر تجهیز گلکسی اس ۱۰، نوت ۱۰ و گلکسی های سری A به حسگر اثر انگشت اولتراسونیک هم خوانی دارند.دیجی تایمز خاطرنشان کرده است که گوشی های هوشمند به منظور بهره گیری از حسگرهای یادشده باید مجهز به پنل OLED باشند. شاید سامسونگ در حال حاضر به عنوان پیشگام عرصه ی ساخت نمایشگرهای OLED شناخته می شود؛ اما تولیدکنندگان چینی همچون تیانما و ویژیناکس با افزایش تقاضا از سوی سازندگان داخلی گوشی هوشمند که در پی پایین نگاه داشتن قیمت ها هستند، می توانند وارد رقابت جدی با سامسونگ شوند. ویوو نکس اس و نکس ای رسما معرفی شدند؛ نمایشگر بدون حاشیه و بدون بریدگی حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 ضربان قلب و جریان خون را اندازه گیری می کند حسگر اثر انگشت می 8 اکسپلورر ادیشن محصول شرکت سینپتیکس است سامسونگ استفاده از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را به اس 10 موکول کرد شیائومی می 7 به حسگر اثر انگشت روی صفحه نمایش مجهز است

مطلب با عنوان در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر عرضه می‌شود از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر عرضه می‌شود از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون