روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: زومیت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ماهر هشدار داد: لزوم مسدودسازی پورت‌ها؛ مسیریاب‌های شبکه آلوده شده‌اند از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ماهر هشدار داد: لزوم مسدودسازی پورت‌ها؛ مسیریاب‌های شبکه آلوده شده‌اند


مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای اعلام کرد که تعداد زیادی از مسیریاب‌های شبکه (روتر) در کشور آلوده شده‌اند و این موضوع مربوط به تجهیزات میکروتیک است.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای اعلام کرد که تعداد زیادی از مسیریاب های شبکه (روتر) در کشور آلوده شده اند و این موضوع مربوط به تجهیزات میکروتیک است.در رابطه با آلودگی مسیریاب های شبکه، مرکز ماهر اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرده است:«متاسفانه با وجود هشدار پیشین این مرکز در اوایل اردیبهشت ماه درخصوص آسیب پذیری گسترده ی روترهای میکروتیک در سطح شبکه کشور، بسیاری از کاربران و مدیران این تجهیزات، هنوز نسبت به به روزرسانی و رفع آسیب پذیری این تجهیزات اقدام نکرده اند.در این رابطه، رصد شبکه کشور در روزهای اخیر نشان دهنده حملات گسترده به پورت ۲۳ (telnet) از مبدا روترهای میکروتیک آسیب پذیر آلوده شده در سطح کشور است.آلودگی این روترها عمدتا از طریق آسیب پذیری اشاره شده اخیر (آسیب پذیری پورت ۸۲۹۱ مربوط به سرویس winbox) صورت گرفته است. فهرست آدرس های IP روترهای آلوده در ساعات آتی در سامانه تعاملی مرکز ماهر در دسترس اعضا خواهد بود. مدیران شبکه عضو سامانه می توانند ضمن مراجعه به سامانه تعاملی از آلودگی روترهای کاربران خود مطلع شوند.به منظور حفاظت از مسیریاب های میکروتیک، به سرعت به روزرسانی سیستم عامل و مسدودسازی پورت های مدیریت تجهیز روی اینترنت، اجرا شود.» شرایط فعالیت کاریابی های الکترونیکی اعلام شد گوگل با یک ابزار ۲۰ دلاری، امکان فیشینگ و سرقت اطلاعاتی را به صفر می رساند نتایج تست و بررسی سمند توسط کارمگزین، منتشر شد اینستاگرام در حال ساخت احراز هویت دو مرحله ای غیر مبتنی بر پیام کوتاه است در رویداد سالانه جامعه آزاد رایانش ابری مطرح شد: حریم خصوصی محتوا به رسمیت شناخته شود

مطلب با عنوان ماهر هشدار داد: لزوم مسدودسازی پورت‌ها؛ مسیریاب‌های شبکه آلوده شده‌اند از وب سایت زومیت zoomit با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ماهر هشدار داد: لزوم مسدودسازی پورت‌ها؛ مسیریاب‌های شبکه آلوده شده‌اند از وب سایت زومیت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به زومیت zoomit مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون