روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: تک تیپ
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تسلا رودستر به رانش‌‌گرهای اسپیس ایکس مجهز می‌شود از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تسلا رودستر به رانش‌‌گرهای اسپیس ایکس مجهز می‌شود


ایلان ماسک مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس اعلام کرد که نسل جدید تسلا رودستر به رانش‌گرهای هوای فشرده مجهز خواهد شد.

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس اعلام کرد که نسل جدید تسلا رودستر به رانش گرهای هوای فشرده مجهز خواهد شد.سال ۲۰۱۷ بود که تسلابا رونمایی از نسل دوم رودستر (Tesla Roadster)، توجه رسانه های خودرویی جهان را به خود جلب کرد. تسلا رودستر جدید با مشخصات فنی چون بیش از ۴۰۰ اسب بخار قدرت، ۱۰ هزار نیوتن متر گشتاور، شعاع حرکتی ۱۰۰۰ کیلومتر و زمان ۱.۹ ثانیه در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، در سال ۲۰۲۰ وارد خط تولید می شود.پس از رونمایی تسلا رودستر جدید،ایلان ماسک با پرتاب فالکون هوی و رودستر شخصی خود در فضا دوباره خبرساز شد. اما امروز ماسک دوباره جلب توجه کرد؛ تسلا رودستر جدید به رانش گرهای (تراستر) ساخت اسپیس ایکس (SpaceX) مجهز خواهد شد. در ابتدا توئیت ماسک چندان جدی گرفته نشد؛ اما با ارائه ی جزئیات بیشتر به نظر می رسد که این کارآفرین موفق اصلاً مزاح نکرده است. بر اساس توئیت ماسک، تسلا رودستر جدید با پکیج آپشن اسپیس ایکس به چند رانش گر کوچک مجهز می شود تا شتاب، ترمزگیری و فرمان پذیری این کروک تمام برقی آینده بهتر شود. البته رانش گرهای تسلا رودستر همانند راکت های اسپیس ایکس نیستند و از هوای فشرده استفاده می کنند. درواقع این رانش گرها که حداکثر تا ۱۰ عدد قابل نصب خواهند بود، مخزن های فشرده ی COPV هستند و از هوای فشرده برای افزایش یا کاهش شتاب رودستر استفاده می کنند.مقاله ی مرتبط:رانش گرها به صورت مستقیم از طریق یک پمپ به سیستم برق تسلا رودستر متصل هستند و در یک آن با فشردن دکمه عمل می کنند. باتوجه به اینکه رودستر با هربار شارژ تا ۱۰۰۰ کیلومتر مسافت طی خواهد کرد، استفاده از رانش گرها و نگرانی از پایین آمدن شعاع حرکتی چندان مهم نخواهد بود. اما بزرگ ترین مشکلی که پکیج اسپیس ایکس در رودستر دارد، کمبود فضای مورد نیاز برای نصب است. ماسک اعلام کرد که درصورت سفارش این پکیج، صندلی های ردیف دوم قربانی خواهد شد و تسلا رودستر با ظرفیت ۲+۲، فقط برای دو سرنشین جلو ظرفیت خواهد داشت.نباید فراموش کنیم که تسلا رودستر با مشخصات فعلی هم خودروی متفاوتی است. کروک تمام برقی تسلا رودستر جدید با قیمت پایه ۲۵۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۰ عرضه می شود و برای خرید اولین مدل های تولیدی، باید ۵۰ هزار دلار ودیعه به این شرکت آمریکایی پرداخت کرد. یک سوم محصولات ولوو تا سال ۲۰۲۵ خودران خواهند بود خودروهای تسلا در آستانه فناوری تمام خودران رندرهای تماشایی از مدل الکتریکی پورشه 911 پورشه تایکان؛ هر آنچه از اولین مدل تمام برقی پورشه می دانیم نگاه عمیق به مک لارن X2 و خودروهای آینده در فرمول یک

مطلب با عنوان تسلا رودستر به رانش‌‌گرهای اسپیس ایکس مجهز می‌شود از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تسلا رودستر به رانش‌‌گرهای اسپیس ایکس مجهز می‌شود از وب سایت تک تیپ با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تک تیپ techtip مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون