روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: تک تیپ
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان خودروهای تسلا در آستانه فناوری تمام خودران از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

خودروهای تسلا در آستانه فناوری تمام خودران


ایلان ماسک مدیرعامل تسلا از بروزرسانی جدید نرم افزاری و فعال شدن قابلیت‌های تمام خودران خودروهای برقی این شرکت خبر داد.

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا از بروزرسانی جدید نرم افزاری و فعال شدن قابلیت های تمام خودران خودروهای برقی این شرکت خبر داد.همانند گذشته، جدیدترین توئیت ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، بیشتر سؤال برانگیز است تا پاسخ دهنده. ماسک در حساب توئیتر خود از عرضه ی نسخه ی جدید نرم افزاری خودروهای تسلا خبر داد. بر اساس توئیت ماسک، نسخه ی ۹ به روزرسانی نرم افزاری خودروهای تسلا آغازی بر استفاده ی ملموس از ویژگی های خودران خواهد بود. احتمالاً منظور ماسک از ویژگی های خودران، ارتقاء نرم افزاری ۳ هزار دلاری پکیج اتوپایلوت است که خود ۵ هزار دلار قیمت دارد.از آنجایی که توئیت ماسک چندان واضح نبود، کاربران در کنار رسانه های خبری خواستار توضیح بیشتر شدند؛ اما سخنگوی شرکت تسلااعلام کرد که تمام اطلاعات لازم در توئیت مدیرعامل موجود است و نیازی به توضیح اضافه نیست. ماسک اینگونه توئیت کرد:مشکل قبلی، در آخرین آپدیت نرم افزاری اتوپایلوت ماه آگوست (مرداد) در قالب آپدیت مورد انتظار نسخه ۹ برطرف می شود. تا به امروز، منابع اتوپایلوت کاملاً در راستای ایمنی قرار داشت. با آپدیت نسخه ۹، روند فعال شدن ویژگی های رانندگی تمام خودران آغاز می شود.مقاله ی مرتبط:پس ارتقاء سخت افزاری خودروهای تسلا (موسوم HW2)، بسیاری از قابلیت های خودرانهم غیر فعال شد. پس از این به روزرسانی، سیستم اتوپایلوت تسلا که اخیراً با انتقادات قابل توجهی روبرو شده است، دوباره به طور تدریجی در خودروها فعال شد. البته وجود فناوری تمام خودران در این به روزرسانی بعید به نظر می رسد؛ چرا که با توجه به توضیحات رسمی اتوپایلوت، عملکرد آن فوق العاده است. به عنوان مثال در فناوری تمام خودران تسلا، خودرو بدون نیاز به راننده در مسافت های کوتاه و طولانی حرکت می کند. به صورت خودکار بهترین مسیر سفر حتی با در نظر گرفتن جاده های خط کشی نشده، تقاطع های بزرگ با چراغ های راهنمایی، تابلوهای ایست و میدان ها انتخاب می شود. البته در ادامه ی توضیحات رسمی مشخصاً قید شده است که زمان دقیق عملی بودن این ویژگی ها مشخص نیست.پس از انتقادات اخیر که ناشی از تصادفات خودروهای خودران تسلا بود، مقامات این شرکت با به روزرسانی نرم افزاری به دنبال جلوگیری از حوادث بیشتر هستند. بسیاری از کارشناسان نام فناوری خودران تسلا (اتوپایلوت) و نحوه ی تبلیغات این فناوری را که منجر به تمام خودران دانستن آن در نگاه عموم می شود نقد می کنند. در آخرین آپدیت های تسلا، تأکید بیشتری بر در دست گرفن فرمان توسط راننده شده بود؛ چرا که بسیاری از افراد اتوپایلوت تسلا را تمام خودران می دانند و به رانندگی کمتر توجه می کنند. فناوری خودران نیسان پروپایلوت، چگونه کار می کند؟ برنامه اسپیس ایکس برای فرستادن گردشگران فضایی به ماه، به تاخیر افتاد برترین برندهای خودروساز فعال در دیگر صنایع ربات خودران نیسان، برای خط کشی زمین فوتبال رونمایی شد انتقاد شدید کارشناسان به سیستم ترمز و اتوپایلوت تسلا

مطلب با عنوان خودروهای تسلا در آستانه فناوری تمام خودران از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان خودروهای تسلا در آستانه فناوری تمام خودران از وب سایت تک تیپ با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تک تیپ techtip مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون