روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: ترنجی
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترنجی | حسگر تصویر دوربین گلکسی اس 10 بزرگتر و دارای NPU و ISP اختصاصی است از وب سایت ترنجی toranji با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترنجی | حسگر تصویر دوربین گلکسی اس 10 بزرگتر و دارای NPU و ISP اختصاصی است

گلکسی اس 10 احتمالا اسفند امسال رسما معرفی شود و سامسونگ باید برای آن حسابی تلاش کند. از طراحی گرفته تا دوربین باید ارتقا پیدا کند و شاید از هر چیزی مهم تر، دوربین باشد. هر چند که سامسونگ هنوز هم از بازیگران اصلی در زمینه کیفیت دوربین است اما آن ها نیاز دارند تا […]

گلکسی اس 10 احتمالا اسفند امسال رسما معرفی شود و سامسونگ باید برای آن حسابی تلاش کند. از طراحی گرفته تا دوربین باید ارتقا پیدا کند و شاید از هر چیزی مهم تر، دوربین باشد. هر چند که سامسونگ هنوز هم از بازیگران اصلی در زمینه کیفیت دوربین است اما آن ها نیاز دارند تا دوباره به جایگاه اول خود بازگردند، حداقل اگر نمی خواهند هوآوی همانطور که از نظر تعداد فروش از اپل عبور کرده است، از آن ها نیز عبور کند و رتبه اول را به چینی ها تقدیم نماید! امشب از یک رسانه کره ای خبرهای جالبی می رسد و می گوید حسگر تصویر دوربین گلکسی اس 10 بزرگتر و دارای NPU و ISP اختصاصی است! در ادامه با ترنجی همراه باشید.طبق شنیده های کره ای ها از منابع ژاپنی (یک شایعه شرق آسیایی اصیل!) سونی در حال تولید یک حسگر تصویر جدید و سفارشی سازی شده است که مشتری حدودا ۵۰ درصد تولید اولیه آن سامسونگ است. گفته می شود این حسگر تصویر در چارک ابتدایی سال ۲۰۱۹ به تولید انبوه می رسد و این شرایط استفاده در پرچمدار جدید سامسونگ را هموار می سازد.اما مشخصات این حسگر تصویر جدید سونی که احتمالا در گلکسی اس 10 استفاده شود، چیست؟ اولین موضوع بزرگتر شده مساحت آن است. گفته می شود اندازه حسگر تصویر برابر ۱/۲.۴۵ اینچ خواهد بود. این چیزی بین حسگر ۱/۲.۳ اینچی اکسپریا ایکس زد ۳ با رزلوشن ۱۹ مگاپیکسل و حسگر ۱/۲.۶ اینچ گلکسی اس ۹ با ۱۲ مگاپیکسل است. بزرگتر شدن حسگر تصویر و در نتیجه اندازه پیکسل ها در خروجی تصویر تاثیر بزرگی می گذارد.اما بخش هیجان انگیزتر درباره حسگر تصویر جدید دوربین گلکسی اس 10 اینجاست. درباره پردازشگر تصویر جدید (ISP) و پردازنده واحد عصبی (NPU) هم صحبت می شود و گفته می شود که نسخه اسنپدراگون گلکسی اس 10 از ISP کوالکام استفاده نمی کند. ادعا می شود این ISP جدید در حد و اندازه های دوربین های DSLR ظاهر خواهد شد اما ما به این وعده ها عادت داریم ولی توجه داشته باشید اینکه آن دو پردازنده روی خود حسگر تصویر باشد کمی دور از ذهن است اما می توان اینطور هم برداشت کرد. به هر حال منبع مطلب کره ای است و نمی توان خیلی سلیس از روی آن برداشت کرد. به هر حال موضوع مهم این است که سامسونگ ایده بزرگی در سر دارد و احتمالا پرارزش تصویر گلکسی اس 10 همانند سخت افزار جدید دوربین آن ها، پیشرفت خوبی داشته باشد. این مهم است چون در حال حاضر سامسونگ در مقابل رقیبی مثل گوگل، مشکل پردازش تصویر را دارد.نظر شما چیست؟ امیدوارم شاهد یک پرچمدار واقعا جدید و نوآور از سامسونگ باشیم!لینک کوتاه:

مطلب با عنوان ترنجی | حسگر تصویر دوربین گلکسی اس 10 بزرگتر و دارای NPU و ISP اختصاصی است از وب سایت ترنجی toranji با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترنجی | حسگر تصویر دوربین گلکسی اس 10 بزرگتر و دارای NPU و ISP اختصاصی است از وب سایت ترنجی با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ترنجی toranji مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون