روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: تک تیپ
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هوش مصنوعی MIT حرکات انسان را از پشت دیوار ردیابی می‌کند از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هوش مصنوعی MIT حرکات انسان را از پشت دیوار ردیابی می‌کند


گروهی از پژوهشگران MIT موفق به توسعه‌ی هوش مصنوعی جدیدی شده‌اند که با استفاده از فرکانس‌ رادیویی، می‌تواند حرکات انسان را از پشت دیوار ردیابی کند.

گروهی از پژوهشگران MIT موفق به توسعه ی هوش مصنوعی جدیدی شده اند که با استفاده از فرکانس رادیویی، می تواند حرکات انسان را از پشت دیوار ردیابی کند.مقاله های مرتبط:از این پس برای تشخیص حرکات افراد در پشت دیوار نیازی به رادارهای عجیب و غریب، تجهیزات مادون قرمز یا توسعه ی شبکه های توری نخواهیم داشت و تنها به سیگنال بی سیم با امکان ردیابی آسان و هوش مصنوعی نیازمند خواهیم بود. پژوهشگران آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی ام آی تی، سیستمی به نام RF-Pose توسعه داده اند که با بهره گیری از شبکه ی عصبی به دستگاه های مجهز به فرکانس رادیویی یاد می دهد حرکات افراد و وضعیت آن ها را در پشت موانع شناسایی کنند. این تیم با نشان دادن مثال هایی از دو حالت حرکت در حال ضبط با دوربین و سیگنال های منعکس شده از بدن افراد، هوش مصنوعی خود را به منظور شناسایی حرکات انسانی در فرکانس رادیویی آموزش داد و به آن کمک کرد چگونگی همبستگی انعکاسات با یک وضعیت مشخص را درک کند. با این ترفند هوش مصنوعی می تواند به تنهایی با بهره گیری از سیگنال های بی سیم، حرکات یک نفر را تخمین بزند و او را به صورت یک آدمک خطی نمایش دهد.دانشمندان نوآوری خود را بیش از همه در حوزه ی مراقبت های پزشکی سودمند می دانند؛ جایی که این فناوری می تواند برای ردیابی توسعه ی بیماری هایی نظیر ام اس و پارکینسون به کار گرفته شود. این نوآوری همچنین می تواند به برخی از افراد سالخورده هشدار بدهد که در صورت بیرون رفتن، ممکن است به زمین بخورند یا به هر شکل با مشکل روبرو شوند. علاوه بر این، از آنجایی که این فناوری در شناسایی افراد در گروه های بزرگ (به اندازه ی ۱۰۰ نفر) تا ۸۳ درصد قابل اطمینان است، می تواند در عملیات جستجو و نجات سودمند باشد. با تکامل این فناوری می توان تصاویری سه بعدی ساخت که حتی حرکات جزئی نظیر تکان دادن دست را نیز نشان می دهند.با این حال، این نوآوری به صورت بالقوه نگرانی هایی درباره ی حریم شخصی به همراه دارد. از نظر تئوری با استفاده از این فناوری می توان به جاسوسی از افراد در ساختمان های مجاور پرداخت یا افراد را حتی در صورت مخفی شدن در پشت موانع، تا رسیدن به مقصد تعقیب کرد. اما سازندگان این هوش مصنوعی برای حل این مشکل راه حلی در سر دارند. آن ها بدین منظور «مکانیسم رضایتی» توسعه می دهند که پیش از شروع ردیابی نیازمند اجرای حرکات مشخصی است. اگر این ویژگی محافظتی در کاربردهای دنیای واقعی جوابگو باشد، دیگر لازم نیست نگران از دست دادن حریم شخصی باشیم. اینتل پردازنده جدیدی برای شبکه عصبی مصنوعی عرضه می کند استفاده از هوش مصنوعی برای روشنایی بخشیدن به تصاویر تاریک پلتفرم اج هوشمندتر می شود هیچ کس نمی داند آینده هوش مصنوعی چه خواهد بود ارتش آمریکا از هوش مصنوعی برای تشخیص چهره افراد از پشت دیوار استفاده می کند

مطلب با عنوان هوش مصنوعی MIT حرکات انسان را از پشت دیوار ردیابی می‌کند از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هوش مصنوعی MIT حرکات انسان را از پشت دیوار ردیابی می‌کند از وب سایت تک تیپ با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تک تیپ techtip مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون