روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: تک تیپ
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان فایل Log چیست و چگونه می توان آن را باز کرد؟ از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

فایل Log چیست و چگونه می توان آن را باز کرد؟

گاهی اوقات برای عیب یابی و سیستم عامل ، اپلیکیشن ، یا سرویس مراجعه به فایل Log ای ست که توسط برنامه در رابطه با سیستم خود ساخته شده است می باشد. اما در واقع فایل Log یا لاگ چیست و چگونه می توان آن ها را بازکنیم؟   فایل Log چیست ؟   LOG […]

نوشته فایل Log چیست و چگونه می توان آن را باز کرد؟ اولین بار در تک تیپ. پدیدار شد.

گاهی اوقات برای عیب یابی و سیستم عامل ، اپلیکیشن ، یا سرویس مراجعه به فایل Log ای ست که توسط برنامه در رابطه با سیستم خود ساخته شده است می باشد. اما در واقع فایل Log یا لاگ چیست و چگونه می توان آن ها را بازکنیم؟فایل Log چیست ؟LOG یک فرمت فایل است که بصورت اتوماتیک از تمامی عملیات انجام شده در یک اپلیکیشن یا سیستم عامل ایجاد می شود. برای مثال ، زمانی که در حال گرفتن فایل پشتیبان هستید اطلاعات فایل هایی که در بک آپ وجود دارند در فایل LOG نوشته می شوند و یا هنگامی که در حال استفاده از تلگرامهستید ، یک فایل LOG یا لاگ ساخته می شود که تمامی عملیات انجام شده در تلگرام را در آن فایل می نویسد ، مانند باز کردن تلگرام و زمان بستن برنامه تلگرام.در اصل فایل LOG برای نشان دادن عملیات اصلی و پشت پرده انجام شده در یک اپلیکیشن یا سیستم عامل بکار می رود که با مراجعه به آن می توانید تمامی آن ها را مشاهده کنید و خط به خط بررسی کنید. بطور کلی هرچیزی که سرور ، اپلیکیشن یا سیستم عامل انجام می دهد در فایل لاگ ذخیره می شود.درحالیکه بیشتر فایل های لاگ دارای فرمت log. هستند ، ممکن است برخی از برنامه ها از فرمت txt. برای فایل لاگ استفاده کنند. پس اگر فایلی با اسم Log.txt دیدید تعجب نکنید!چگونه فایل Log را باز کنیم؟بدلیل اینکه بیشتر و بهتر است بگوییم تمامی فایل های LOG بصورت متنی هستند ، برای باز کردن این نوع فایل ها باید از ویرایشگر های متنی استفاده کنیم که در ویندوز با ۲ بار کلیک کردن روی فایل LOG بصورت خودکار نوت پد باز خواهد شد.به غیر از نوت پد همانطور که گفته شد می توانید از برنامه های ویرایشگر متنی دیگر مانند ++Word ، LibreOffice ، OpenOffice ، Notepad اقدام به باز کردن فایل LOG بکنید.اگر ویرایشگر متنی ندارید ، برخی از مرورگرها از فایل LOG هم به خوبی پیشتیبانی می کنند ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل لاگ مورد نظر را درگ اند دراپ (Drag & Drop) کنید تا باز شود.مرورگر شما حالا تمامی محتویات متنی داخل فایل را در یک تب جدید برای شما به نمایش در می آورد.اگر می خواهید فایل های LOG را با یک نرم افزار دیگر به غیر از نرم افزار پیشفرض آن باز کنید ، می توانید آن را به راحتی تغییر دهید. در هر دو سیستم عامل یعنی ویندوزو مک، روی فایل “راست کلیک” کرده و Open With را بزنید و برنامه ی مورد نظری را که می خواهید انتخاب کنید.در شکل زیر خواهید که برای ویندوز است همانطور که می بینید بعد از انتخاب کردن برنامه ی مورد نظر برای باز کردن فایل LOG کافیست تیک Always Use This App To Open .LOG Files را هم فعال کرده و در نهایت OK را بزنید.همچنین توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها و سیستم عامل ها دارای ابزار منحصر به فرد خود هستند که می توانید توسط آن ها فایل لاگ مورد نظر را باز کنید. فایل های Event ویندوز که فایل باز شدن و مشاهده کردن در بخش “View Events Logs” می باشد. نام این برنامه در ویندوز Event Viewer می باشد که توسط آن می توانید با بررسی فایل ها مشکل ویندوز را پیدا کنید.

برچسب ها:

مطلب با عنوان فایل Log چیست و چگونه می توان آن را باز کرد؟ از وب سایت تک تیپ techtip با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان فایل Log چیست و چگونه می توان آن را باز کرد؟ از وب سایت تک تیپ با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تک تیپ techtip مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون