روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: تک نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ماهواره‌های ایرانی ظفر 1 و 2 آماده قرارگیری در مدار؛ پیام مردم با ظفر مخابره خواهد شد از وب سایت تک نیوز tech-news با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ماهواره‌های ایرانی ظفر 1 و 2 آماده قرارگیری در مدار؛ پیام مردم با ظفر مخابره خواهد شد

امروز دو ماهواره ایرانی ظفر 1و2 در دانشگاه علم و صنعت بطور کامل رونمایی شده و در اختیار وزارت ارتباطات قرار خواهد گرفت. در این وزارت خانه اقدامات نهایی برای قرار گیری آنها در مدار نهایی انجام خواهد شد. مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایراندر توئیت جدید خود از ویژگی های این ماهواره گفته ودر …

امروز دو ماهواره ایرانی ظفر 1و2 در دانشگاه علم و صنعت بطور کامل رونمایی شده و در اختیار وزارت ارتباطات قرار خواهد گرفت. در این وزارت خانه اقدامات نهایی برای قرار گیری آنها در مدار نهایی انجام خواهد شد. مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایراندر توئیت جدید خود از ویژگی های این ماهواره گفته ودر ضمن خاطرنشان کرد که ماموریت این ماهواره تصویربرداری به صورت آنلاین و ذخیره ی اطلاعات، ارسال پیام و ارتباط صوتی یک طرفه بین دو کاربر است.به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، ماهواره ظفر قرار است در فاصله 530 کیلومتری زمین و در یک مدار دایره ای با وزن 113 کیلوگرم قرار گیرد. مدت زمان گردش آن حدود 94 دقیقه طول خواهد کشید و زمانبندی عملکرد آن برای یکسال و نیم در نظر گرفته شده است.از مهمترین عملکرد این ماهواره در این یکسال و نیم میتوان به تهیه نقشه های کاربری اراضی جدید در مقیاس ملی، به روزسانی و ارزیابی توسعه ی شهری در مقیاس ملی، به روزرسانی مرز زمین های کشاورزی در مقیاس ملی، به روزرسانی و پایش تغییرات در مراتع طبیعی و جنگلی در مقیاس ملی، به روزرسانی نقشه های قطعه بندی و پایش تغییرات دریاچه های دائمی و فصلی در مقیاس ملی و بهبود در پایش مرز ساحلی و شناسایی مناطق تخریب شده بعد از بحران نام برد.این ماهواره شامل سه محموله تحقیقاتی تشعشعات فضایی، ذخیره و ارسال (S&F) و تصویربرداری خواهد بود. محموله تحقیقاتی تشعشعات فضایی میزان پرتوهای کیهانی دریافتی از فضا و دوز یونیزه کننده آن و تاثیر این دوز بر تراشه های نیمه هادی را اندازه کیری خواهد کرد. محموله (S&F) جهت افزایش ارسال پیام، برقراری ارتباط صوتی بین دو کاربر و امکان پخش همگانی خواهد بود. این ماهواره همچنین تصویربرداری پانکروماتیک را به فاصله هر 25 و 50 متر انجام خواهد داد.آذری جهرمی نیز در توئیت خود اعلام کرد که این ماهواره قرار است یک پیام همگانی را ارسال کند. مردم میتوانند پیام پشنهادی را از طریق شبکه های اجتماعی به وی انتقال دهند.ماهواره های ایرانی ظفر 1 و 2 آماده قرارگیری در مدار

مطلب با عنوان ماهواره‌های ایرانی ظفر 1 و 2 آماده قرارگیری در مدار؛ پیام مردم با ظفر مخابره خواهد شد از وب سایت تک نیوز tech-news با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ماهواره‌های ایرانی ظفر 1 و 2 آماده قرارگیری در مدار؛ پیام مردم با ظفر مخابره خواهد شد از وب سایت تک نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تک نیوز tech-news مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون