روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: شبکه
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان نسخه بعدی HTTP از TCP استفاده نخواهد کرد از وب سایت شبکه shabakeh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

نسخه بعدی HTTP از TCP استفاده نخواهد کرد

نسخه های حال حاضر HTTP (1.0, 1.1 و 2) همگی تحت پروتکل TCP (Transmission Control Protocol) لایه بندی شده اند. TCP به عنوان بخشی از هسته مرکزی مجموعه لایه های IP (Internet Protocol) تعریف شده است که تحویل داده در بستر شبکه آی پی را به شکلی قابل اعتماد، با نظم و ترتیب و با بررسی وضعیت خطا فراهم می کند. قابل اعتماد به این معنا است که اگر بعضی از داده ها در حین انتقال (به دلیل مشکلات سخت افزاری، ازدحام یا اتمام مهلت زمانی) از دست رفتند، گیرنده نهایی می تواند این موضوع را تشخیص داده و از ارسال کننده اول بخواهد این داده های از دست رفته را دوباره ارسال کند. با نظم و ترتیب به این معنا است که داده به همان ترتیبی که انتقال داده می شود توسط گیرنده دریافت خواهد شد. بررسی وضعیت خطا نیر به معنای آن است که هر نوع خطا و انحرافی در مدت نقل و انتقال قابل شناسایی خواهد بود.اینها همه ویژگی های مطلوب و ضروری هستند که برای پروتکل هایی مثل HTTP به کار می رود، اما TCP به گونه ای طراحی شده است تا تمام این نیازها را پوشش دهد و برای هر کاربردی که به این نوع از قابلیت اطمینان نیاز داشته باشد مناسب است. TCP برای برقراری یک اتصال پایدار به تعدای حرکت رفت و برگشت بین کلاینت و سرور نیاز دارد. برای مثال، استفاده از SSL تحت TCP به جابجایی های رفت و برگشت برای برقراری یک اتصال کدگذاری شده نیاز دارد. پروتکلی که به طور خاص برای HTTP ساخته شده است می تواند این تبادلات را با یک دیگر ترکیب کرده و تعداد این جابجایی های رفت و برگشتی را کاهش داده و به طبع آن وضعیت تاخیر در شبکه را بهبود بخشد.گوگل در تلاش های مداوم انجام گرفته برای افزایش سرعت شبکه وب، روی یک پروتکل شبکه آزمایشی به نام QUIC (Quick UDP Internet Connections ) کار کرده است. در QUIC دیگر از TCP خبری نخواهد بود و در عوض از پروتکل مشابه UDP (User Datagram Protocol) استفاده می شود. UDP نقطه مقابل TCP است. این پروتکل غیر قابل اعتماد است و داده هایی که از یک طرف ارسال می شود ممکن است هرگز در طرف دیگر دریافت نشود و طرف اول هم هیچ نشانه ای برای فهمیدن این که مشکلی پیش آمده است را در اختیار ندارد، هیچ نظم و ترتیبی در آن به کار نمی رود و داده هایی که بعدا ارسال می شوند ممکن است از داده هایی که جلوتر ارسال شده اند سبقت گرفته و زودتر به مقصد برسند. اما در عین حال UDP بسیار ساده است و پروتکل های جدید اغلب تحت UDP ساخته می شوند.QUIC قابلیت اعتماد و نظم و ترتیب TCP را به ارث برده است اما نقطه ضعف تعداد سفرهای رفت و برگشت و تاخیر زیاد را با خود به همراه ندارد. برای مثال، اگر یک کلاینت دوباره به یک سرور متصل شود، این کلاینت می تواند داده های کدگذاری شده مهم را همراه با اولین بسته ارسال کند و سرور با استفاده از سیستم کدگذاری اتصال اولیه سایر داده ها را نیز کدگذاری می کند و دیگر نیازی به رفت و برگشت های قدیمی نیست.نیروی ضربت مهندسی اینترنت (IETF) که وظیفه نظارت بر طراحی پروتکل های شبکه را بر عهده دارد مشغول کار روی ساخت یک نسخه استانداردسازی شده از QUIC است که در حال حاضر به میزان قابل توجهی از پیشنهاد اولیه گوگل فاصله دارد. IETF همچنین قصد دارد تا نسخه ای از HTTP را ایجاد کند که از QUIC استفاده می کند و قبلا تحت عناوینی مثل HTTP-over-QUIC یا HTTP/QUIC شناخته می شد. اما HTTP-over-QUIC با HTTP/2 over QUIC متفاوت است و یک نسخه جدید به روزرسانی شده از HTTP ساخته شده برای QUIC محسوب می شود.

مطلب با عنوان نسخه بعدی HTTP از TCP استفاده نخواهد کرد از وب سایت شبکه shabakeh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان نسخه بعدی HTTP از TCP استفاده نخواهد کرد از وب سایت شبکه با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به شبکه shabakeh مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون