روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: شبکه
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مسئول فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام نیستم از وب سایت شبکه shabakeh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مسئول فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام نیستم

محمدجواد آذری جهرمی در برنامه تلویزیونی «دست خط» در مورد انتقاداتی که به وزارت ارتباطات برای عدم حمایت از پیام رسان های بومی می شود و نیز حمایت این وزارتخانه از نسخه های فارسی تلگرام توضیح داد.وی گفت: آنچه که می گویند که وزارت ارتباطات از نسخه های فارسی تلگرام حمایت می کند، به هیچ وجه درست نیست و ما در این فرآیند نقشی نداریم. تاکنون نیز نه امکاناتی به این شبکه ها تعلق گرفته و نه حمایتی از آنها به عمل آمده است.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه هاتگرام و تلگرام بنا بر تصمیم مرکز ملی فضای مجازی و برای دوره گذار از فیلترینگ تلگرام، به فعالیت خود ادامه دادند، گفت: ما در دی ماه ۹۶ در اطلاعیه ای رسمی اعلام کردیم که امنیت نسخه های غیررسمی تلگرام را تائید نمی کنیم.آذری جهرمی با اشاره به اینکه بنا به تکلیف مصوبه شورای عالی فضای مجازی، امکانات حمایتی خود را به پیام رسان های بومی اختصاص داده ایم، در مورد اینکه چرا هاتگرام و طلاگرام فیلتر نمی شوند؟ تأکید کرد: من مسئول بستن این شبکه ها نیستم و خدمات دهندگان دسترسی، بنا به حکم قضایی، موظف به بستن شبکه های فضای مجازی هستند.وی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود موافقتی با فیلتر نسخه های فارسی تلگرام صورت نمی گیرد، افزود: مگر قوه قضائیه در مورد بستن و فیلتر کردن تلگرام اغماض کرد که بخواهد در مورد فیلتر تلگرام طلایی اغماض کند؟وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این موضوع در شورای عالی فضای مجازی تصمیم گیری شد و بر اساس آن، هم اکنون اقدام می شود، درباره جلساتی که با مدیر تلگرام داشت، اضافه کرد: ما در تهران با «پاول دوروف» جلسه داشتیم و چندین بار مذاکره کردیم که البته این مذاکرات به سال های ۹۳ و ۹۴ بازمی گردد. همانطور که ما با بسیاری از اپراتورهای بین المللی دنیا صحبت می کنیم، با مدیر تلگرام نیز صحبت کردیم و این مسئله پیچیده ای نیست.وی گفت: عدم برقراری ارتباطات بین المللی باید سؤال شود و نباید مسائل را به اشتباه در ذهن مردم جا بیندازیم.

مطلب با عنوان مسئول فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام نیستم از وب سایت شبکه shabakeh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مسئول فیلتر تلگرام طلایی و هاتگرام نیستم از وب سایت شبکه با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به شبکه shabakeh مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون