روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: شبکه
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مایکروسافت برای کمک به لینوکس 60 هزار پتنت خود را متن باز کرد از وب سایت شبکه shabakeh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مایکروسافت برای کمک به لینوکس 60 هزار پتنت خود را متن باز کرد

این بنیاد در سال 2005 میلادی کار خود را آغاز کرد. بنیادی که از آن زمان تاکنون به شرکت های بسیاری در ارتباط با مخاطراتی که پیرامون ثبت اختراعات آن ها وجود داشته کمک کرده است. تا پیش از شکل گیری این بنیاد؛ مجوزهای ثبت شده در ارتباط با محصولات متن باز تنها مباحث مربوط به قوانین کپی رایت را شامل می شدند، اما قانون خاصی در ارتباط با حق ثبت اختراعات و همچنین دسترسی به پتنت های سایر شرکت ها وجود نداشت. OIN برای رفع مشکلاتی همچون دزدیده شدن پتنت ها و دسترسی به پتنت های ثبت شده از سوی سایر شرکت ها تصمیم گرفت به شکل داوطلبانه سازوکاری را به وجود آورد تا به شرکت های عضو این سازمان اجازه دهد به پتنت های یکدیگر دسترسی داشته باشند.مطلب پیشنهادیگفت وگو با مدیر عامل OIN درخصوص شبکه نوآوری باز و نقش آن در زمینه توسعه فناوریاین سازمان اکنون ضمن آن که آموزش ها و مشاوره های لازم در ارتباط با مالکیت معنوی را ارائه می کند، موفق شده است ارتباط خوبی میان توسعه دهندگان و شرکت ها به وجود آورد. مدیرعامل این شرکت کیت برگلت و مجموعه هییت مدیره این شرکت تاکنون توانسته اند برای 2400 شرکت در سراسر جهان مجوز ثبت اختراع بگیرند. جالب آن که از توسعه دهندگان کم نام و نشان و استارت آپ ها گرفته تا بزرگ ترین شرکت های فناوری پتنت های شگفت انگیزی در این بنیاد به ثبت رسانده اند. در حالی که مایکروسافت از چند سال پیش و همراه با ارائه محصولاتی همچون Net Core به جامعه متن باز محلق شد، اما از دو سال پیش و همراه با ارائه برنامه هایی همچون Azure IP Advantage تصمیم گرفت به طور جدی با دنیای متن باز در تعامل باشد.مطلب پیشنهادیگفت وگو با ویل نوریس، سرپرست مهندسی دفتر برنامه‎های منبع باز گوگلچرا مایکروسافت دنیای متن باز را تا به این اندازه جدی گرفته است؟مایکروسافت در وبلاگ این شرکت می نویسد: «توسعه دهندگان تمایلی ندارند میان لینوکس یا ویندوز، جاوا یا دات نت تنها یک حق انتخاب داشته باشند. آن ها به دنبال یک پتلفرم ابری به روز و کارآمدی هستند که از همه فناوری ها پشتیبانی کند. آن ها به دنبال استقرار فناوری ها در لبه و روی هر دستگاهی هستند. الگویی که به راحتی به نیازهای مشتریان پاسخ دهد. ما یاد گرفته ایم که توسعه همکاری ها با جامعه متن باز به پیشبرد بهتر اهداف کمک کرده و می تواند به توسعه نو آوری ها شتاب بخشد. از این موضوع اطلاع داشتید که ما بخشی هایی از ASP.Net را در سال 2008 متن باز کردیم. کارمندان ما تا به امروز موفق شده اند در بیش از 2000 پروژه کمک ارزنده ای به شرکت ها ارائه کنند. ما از توزیع های بزرگ لینوکس روی آژر پشتیبانی می کنیم. تا به امروزه ما .Net Core، تایپ اسکریپت، VS Code و پاور شل را متن باز کرده ایم. اکنون که مایکروسافت به شبکه OIN محلق شده است نزدیک به 60 هزار پتنت خود را در اختیار جامعه متن باز قرار خواهد داد. رویکردی که بدون تردید سود قابل توجهی را برای لینوکس به همراه خواهد آورد. امیدوار هستیم که این تصمیم سایر شرکت ها را ترغیب کند که به این بنیاد محلق شده و باعث متعالی تر شدن جامعه متن باز شوند.»

مطلب با عنوان مایکروسافت برای کمک به لینوکس 60 هزار پتنت خود را متن باز کرد از وب سایت شبکه shabakeh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مایکروسافت برای کمک به لینوکس 60 هزار پتنت خود را متن باز کرد از وب سایت شبکه با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به شبکه shabakeh مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون