روی خط خبر

موضوع: کامپیوتر،لپ تاپ و تبلت منبع: سرپوش
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تداوم حاکمیت لنوو بر بازار کامپیوتر از وب سایت سرپوش sarpoosh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تداوم حاکمیت لنوو بر بازار کامپیوتر

بازار جهانی کامپیوترهای شخصی همچنان در سراشیبی رکود است. آخرین آمار و بررسی های انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی IDC در این زمینه نشان می دهد که میزان صادرات جهانی انواع کامپیوترهای شخصی تا پایان فصل سوم سال جاری میلادی به حدود ۴/ ۶۷ میلیون دستگاه رسیده است تا کاهش سالانه ۹/ ۰درصدی را به ثبت برساند. برخلاف فصل دوم سال جاری میلادی که این بازار شاهد رشد نسبی بود و از پیش بینی ها فراتر رفت؛ اما نتایج فصل سوم این بازار نشان می دهد که بازار جهانی کامپیوتر همچنان در مسیر رکود است. به این ترتیب حجم صادرات جهانی کامپیوترهای شخصی در فصل سوم امسال در مقایسه با فصل قبل کاهش ۳ درصدی داشته است. بازار سنتی کامپیوترهای شخصی از سال ۲۰۱۷ به سمت ایجاد ثبات بوده است و در نتیجه آن فصل دوم سال جاری میلادی به رشدی نسبی هم رسید.این در حالی است که تقاضا در بازار مناطق توسعه یافته و پیشرفته همچنان عامل کلیدی رشد این بازار است. در مقابل اما مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول رایج کشورها در مناطق در حال توسعه، میزان تقاضا برای خرید از این بازار را تحت تاثیر خودشان قرار داده اند. علاوه بر اینها، در فصل سوم امسال نگرانی های جدی برای کمبود موجودی پردازنده ها وجود داشته که انتظار می رود همچنان تا پایان سال جاری میلادی ادامه داشته باشد.با این همه تامین کنندگان اصلی قطعات اولیه این بازار، تلاش می کنند سهم خودشان را از این بازار حفظ کرده و قطعات مورد نیاز شرکت های تولیدکننده را در اختیار شان قرار بدهند. از دیدگاه جغرافیایی، همه مناطق جهان نتایجی بهتر از پیش بینی ها داشته اند؛ اگرچه باید آمریکای لاتین و آسیای پاسیفیک را که شاهد کاهش رشد سالانه شان بوده اند از این روند مستثنا کرد. «جی چو» یکی از کارشناسان موسسه تحقیقاتی IDCC در این مورد می گوید: «فصل سوم سال جاری میلادی نتایجی بهتر از پیش بینی های گذشته را به ثبت رساند. با این حال اما چشم انداز بازار جهانی کامپیوتر همچنان نامعلوم و مبهم است. این در حالی است که در حال نزدیک شدن به فصل تعطیلات سال نو هستیم؛ زمانی که به طور سنتی حجم صادرات محصولات افزایش چشمگیری پیدا می کنند. با این اوصاف نگرانی از کمبود پردازنده برای تولیدکنندگان جدی تر می شود و باید دید که تامین کنندگان اصلی قطعات چه استراتژی برای مواجهه با این موضوع خواهند داشت.»در میان مناطق مختلف جهان، آمریکا معمولا بازار پررونقی برای محصولات دیجیتالی است. بازار این کشور در فصل سوم شاهد صادرات ۲/ ۱۷ میلیون دستگاه کامپیوتر شخصی بود. این رشد صادرات به دنبال افزایش تقاضا در این بازار برای خرید انواع نوت بوک، رخ داده است. در مقابل اما بازار اروپا، خاورمیانه و آفریقا نتایجی ثابت و نسبتا بدون تغییری را در این فصل به ثبت رسانده است.در این بازار افزایش تقاضا در بخش تجاری برای خرید کامپیوترهای شخصی، عامل اصلی رشد است. آسیای پاسیفیک اما در این فصل کاهش سالانه تک رقمی را به ثبت رساند که البته بهتر از پیش بینی های قبلی بوده است. در میان کشورهای این منطقه، هندوستان بیشترین رشد فصلی را به کمک فستیوال های خرید پرزرق و برقش تجربه کرده است. در چین هم نوت بوک های فوق باریک عامل اصلی رشد بازار کامپیوتر در این فصل بوده اند. در ژاپن هم تقاضای چشمگیر بخش تجاری برای خرید کامپیوترهای شخصی مبتنی بر ویندوز ۱۰۰ و جایگزینی آنها با مدل های قدیمی تر، کمک زیادی به رشد این بازار کرده است.

مطلب با عنوان تداوم حاکمیت لنوو بر بازار کامپیوتر از وب سایت سرپوش sarpoosh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تداوم حاکمیت لنوو بر بازار کامپیوتر از وب سایت سرپوش با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به سرپوش sarpoosh مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون