روی خط خبر

موضوع: کامپیوتر،لپ تاپ و تبلت منبع: سرپوش
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان نحوه دسترسی به کد فعال سازی گوشی در طرح رجیستری از وب سایت سرپوش sarpoosh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

نحوه دسترسی به کد فعال سازی گوشی در طرح رجیستری

برای رجیستری گوشی های موبایل باید کد فعال سازی گوشی را در سامانه همتا وارد کنید، اما بسیاری از کاربران نحوه دسترسی به این کد را نمی دانند و با مشکل مواجه شده اند. در ادامه، نحوه دسترسی به کد فعال سازی گوشی را توضیح می دهیم.مدتی است که طرح رجیستری موبایل با هدف جلوگیری از قاچاق گوشی های موبایل شروع شده است. به کمک این طرح فقط امکان فعال سازی موبایل هایی وجود دارد که از راه های قانونی وارد کشور شده اند و سایر گوشی های موبایل که به طور غیر قانونی وارد کشور می شوند، پس از فرصت یک ماه برای ثبت شناسه، غیر فعال خواهند شد. از این رو خریداران گوشی های موبایل باید فرایند ثبت تلفن همراه خود را در سامانه همتا انجام دهند. برای انجام این کار به کد فعال سازی گوشی نیاز است که برخی از کاربران از ماهیت آن اطلاعی ندارند یا نحوه دسترسی به آن را نمی دانند. به همین دلیل، در ادامه روش دستیابی به این کد را توضیح می دهیم.کد فعال سازی گوشی چیست؟کد فعال سازی گوشی یک کد ۶ رقمی یک بار مصرف است که در زمان خریدن تلفن همراه توسط فروشنده به شما داده می شود. به کمک این کد و با وارد کردن آن در سامانه همتا، گوشی موبایل به نام شما ثبت می شود و شما مالک آن خواهید شد. زمانی که یک گوشی را می خرید و قصد دارید سیم کارت خود را درون آن قرار دهید، می بایست با استفاده از کد فعال سازی، گوشی را با سیم کارت خود همگام سازی کنید. با این کار، مالکیت گوشی شما به سیم کارت مدنظر انتقال می یابد. به طور کلی برای ثبت گوشی در طرح رجیستری باید کد فعال سازی گوشی خود را در سامانه همتا ثبت کنید.نحوه دسترسی به کد فعال سازی گوشی اگر گوشی مدنظر خود را از نمایندگی های رسمی نظیر شرکت های سامسونگ و ال جی خریداری می کنید، در جعبه تلفن همراه، یک کارت اختصاصی با عنوان کارت فعال سازی (Activation Card) وجود دارد که روی آن کد ۶ رقمی درج شده است. با وارد کردن این کد در سامانه همتا، تلفن شما ثبت می شود، اما اگر شما گوشی خود را از مغازه ها بخرید و درون جعبه آن کد فعال سازی وجود ندارد، باید از فروشنده درخواست کنید تا کد فعال سازی آن را در اختیارتان قرار دهد. در واقع شما باید شماره سیم کارتی که می خواهید از آن استفاده کنید را در اختیار فروشنده قرار دهید تا او فرایند انتقال مالکیت را انجام دهد.پس از این فرایند، پیامکی از سوی سامانه همتا به شماره سیم کارتی که به فروشنده ارائه کرده اید، ارسال می شود که حاوی کد فعال سازی گوشی شما خواهد بود و با آن کد می توانید گوشی خود را در سامانه همتا فعال کنید. آن دسته از افرادی که گوشی موبایل را به صورت دسته دوم از دیگران خریداری می کنند نیز باید همین مراحل را انجام دهند.

مطلب با عنوان نحوه دسترسی به کد فعال سازی گوشی در طرح رجیستری از وب سایت سرپوش sarpoosh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان نحوه دسترسی به کد فعال سازی گوشی در طرح رجیستری از وب سایت سرپوش با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به سرپوش sarpoosh مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون