روی خط خبر

موضوع: لوازم تحریر و بایگانی منبع: پیروزگر
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مقوای بریستول | فروشگاه پیروزگر از وب سایت پیروزگر piroozgar با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مقوای بریستول | فروشگاه پیروزگر

مقوای بریستول مقوای بریستول که به آن مقوای بسیار سفید نیز می گویند نوع خاصی از کاغذ ضخیم است. این کاغذ از چند لایه که تحت فشار بهم چسپیده اند ساخته می شود. سطح آن کتد نشده است. نام این کاغذ از مکان اولیه ساخت آن یعنی بریستول در جنوب غرب انگلستان گرفته شده است. […]

نوشته مقوای بریستول اولین بار در فروشگاه پیروزگر. پدیدار شد.

مقوای بریستول که به آن مقوای بسیار سفید نیز می گویند نوع خاصی از کاغذ ضخیم است. این کاغذ از چند لایه که تحت فشار بهم چسپیده اند ساخته می شود. سطح آن کتد نشده است. نام این کاغذ از مکان اولیه ساخت آن یعنی بریستول در جنوب غرب انگلستان گرفته شده است.معمولاً بریستول ۲، ۳ و چهار لایه است. هر چه تعداد لایه ها بیشتر برگ ها ضخیم و قوی تر هستند. سایزهای معمول آن شامل A1 تا A4 و ۵۷۲x724mm با ضخامت بالک ۰/۱۵mm می باشد.مقوای بریستول براساس تعداد لایه یا گرماژ ۲۲۰ تا ۲۵۰gsm به فروش می رسد.بریستول می تواند توسط رسانه های خشک مثل قلم و رسانه های خیس مثل آبرنگ استفاده شود. همچنین می تواند برش داده شده و برای مدل سازی سه بعدی نیز به کار رود.مقوای بریستول معمولاً دو نوع اصلی دارند.نوع صاف یا روان یا پلیتاین نوع مقوا همانطور که از نام آن پیداست سطحی صاف داشته که برای مداد، قلم، خودکار، ماژیک، گوآش و رنگ آکریلیک بسیار مناسب است. سطح این کاغذ یا مقوا به صافی شیشه است. رنگ های آبرنگی نیز در این نوع مقوا می توان استفاده کرد اما تجربه نشان داده است که ممکن است رنگ شره کند. همیشه قبل از شروع کار کمی گوشه کاغذ را با رسانه خود تست کند. به علت نبود بافت یا دندانه (یا بافت کم) خطوط، طرح و نشانه های عالی روی این مقوا تولید می شوند.نوع ولوم یا کودکاین نوع مقوا سطح بافت دار و دندانه ای دارد و در رسانه هایی مانند پاستل، ذغال، مداد شمعی، گرافیت و مداد رنگی بسیار عالی عمل می کنند. با اینحال همچینی به علت سطح بافت دار آب جذب بیشتری داشته و رسانه های خیس مثل آبرنگ به خوبی روی آن نمایش داده می شود. هر رسانه ای ک در بالا اشاره شد برای ولوم نیز میتوان به کار برد. برای مثال ولومی با بافت نرم و کم طرح های قلم و خودکار را به زیبایی نمایش می دهد. این نوع به علت پستی و بلندی که دارند رسانه هایی مانند گرافیت را می گیرند و سایه ها و تون های عمیق تری را روی این سطح تولید می کند.حکاکییک نوع دیگر نه چندان معروف است که برای چاپ لوازم التحریریا موارد رسمی مثل کارت های عروسی برجسته یا گود استفاده می شود.معمولاً هنرمندان از نوع های سخت تر و محکم تر برای کار خود استفاده می کنند و نوع نازک تر در صنعت چاپ نشر استفاده می شود.

برچسب ها:

مطلب با عنوان مقوای بریستول | فروشگاه پیروزگر از وب سایت پیروزگر piroozgar با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مقوای بریستول | فروشگاه پیروزگر از وب سایت پیروزگر با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به پیروزگر piroozgar مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون