روی خط خبر

موضوع: ماشین های اداری منبع: پیروزگر
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان لینوکات | فروشگاه پیروزگر از وب سایت پیروزگر piroozgar با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

لینوکات | فروشگاه پیروزگر

لینوکات لینوکات یک تکنیک چاپ از زیر شاخه برش چوب است که یک شیت لینولیوم یا مشمع فرشی (که گاهی اوقات روی یک بلوک چوبی سوار شده است) به عنوان یک سطح برجسته یا ریلیف استفاده می شود. طرح مورد نظر روی سطح لینولیوم با یک چاقوی تیز V شکل برش ی خورد. نواحی برجسته […]

نوشته لینوکات اولین بار در فروشگاه پیروزگر. پدیدار شد.

لینوکات یک تکنیک چاپ از زیر شاخه برش چوب است که یک شیت لینولیوم یا مشمع فرشی (که گاهی اوقات روی یک بلوک چوبی سوار شده است) به عنوان یک سطح برجسته یا ریلیف استفاده می شود.طرح مورد نظر روی سطح لینولیوم با یک چاقوی تیز V شکل برش ی خورد. نواحی برجسته صفحه نمایانگر تصویر (به صورت برعکس) هستند. ورق لینولیوم با یک غلطک جوهری می شود. و سپس به روی کاغذ یا پارچه پرس می شود.اصلاگرچه لینولیوم بیشتر برای پوشش کف استفاده می شد تکنیک چاپ لینوکات توسط هنرمندی آلمانی بین ۱۹۰۵ و ۱۹۱۳ برای چاپ کاغذ دیواری به کار می رفت.تکنیکبه علت تراشیده شدن لینولیوم و دندانه ای نبودن سطح آن این ورق ها پارگی ندارند. و این خاصیت این چاپ را برای رسیدن به بعضی از جلوه های زیبای هنری مناسب تر می سازد. گرچه چاپ نهایی این تکنیک آن عمق و زاویه دید تکنیک های نقش چوبی یا حکاکی را ندارد. سطح لینو معمولاً بریده بریده است و برش آن روی چوب مخصوصاً وقتی حرارت می بیند راحت تر است. به مرور زمان فشار وارده در طول فرایند چاپ (پرس چاپ) پلیت را غر می کند. و این مشکل تردی و زودشکنی صفحه این چاپ را برای کار و تیراژ بزرگ نامناسب می کند.لینوکات ها را همچنین می توان با کاربرددقیق از هنر در سطح لینو به دست آورد. این کار مشابه قلم زنی اما کمی با ظرافت بیشتر است.لینوکات های رنگی می توانند با استفاده از یک بلوک جداگانه برای هر رنگ (مشابه نقش چوب) ساخته شوند. البته از یک بلوک هم می توان استفاده کرد اما بعد از هر رنگ باید بلوک به دقت تمیز شود. پابلو پیکاسو نقاش اسپانیایی از این تکنیک برای خلق برخی از آثار استفاده می کرد.آثار لینو کات پیکاسوبه دلیل طرز کار نسبتاً راحت این تکنیک، از لینوکات به طور گسترده در مدارس برای آشنا کردن دانش آموزان هنری با ساخت چاپ استفاده می شود.

برچسب ها:

مطلب با عنوان لینوکات | فروشگاه پیروزگر از وب سایت پیروزگر piroozgar با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان لینوکات | فروشگاه پیروزگر از وب سایت پیروزگر با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به پیروزگر piroozgar مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون