روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: کالاسودا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان درگیری nvidia و activision blizzard پیچیده‌تر می‌شود از وب سایت کالاسودا kalasoda با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

درگیری nvidia و activision blizzard پیچیده‌تر می‌شود

مشکلات سرویس GeForce Now نه تنها به Activision و Blizzard، بلکه به خود Nvidia هم بر می گردند. به گزارش کالاسودا و نقل از The Verge، شنیدن خبر حذف شدن بازی های Activision و Blizzard از روی سرویس GeForce Now، آن هم دقیقا یک هفته پس از انتشار، همه ی ما را شوکه کرده است. در ابتدا به […]

مشکلات سرویس GeForce Now نه تنها به Activision و Blizzard، بلکه به خود Nvidia هم بر می گردند.به گزارش کالاسودا و نقل از The Verge، شنیدن خبر حذف شدن بازی های Activision و Blizzard از روی سرویس GeForce Now، آن هم دقیقا یک هفته پس از انتشار، همه ی ما را شوکه کرده است.در ابتدا به نظر می رسید که این حرکت بی شرمانه از سوی ناشران و صرفا به دلیل طمع ناشران بوده است که به احتمال زیاد درست هم هست.با این حال اخیرا مشخص شده است که قضیه کمی از این حرف ها پیچیده تر است. این طور که به نظر می رسد، Nvidia اجازه ی نگه داشتن بازی ها روی سرویس GeForce Now را نداشته است.با وجود اینکه Nvidia ادعا می کند این اجازه را از کمپانی Activison دریافت کرده است، اکنون مشخص شده است که سوء تفاهم در این میان پیش آمده است.Nvidia در بیانیه ای اعلام می کند که Activison و Blizzard در طول دوره ی آزمایشی این سرویس، همکاری فوق العاده ای با Nvidia داشته اند و به همین سبب هم نسخه ی آزمایشی بازی های آنها روی این سرویس قرار گرفته است.Nvidia می گوید به محض مشخص شدن سوء تفاهم پیش آمده، این عناوین از روی سرویس حذف شده اند، اما همچنان امکان مذاکره با ناشران هست.بر اساس اطلاعاتی که توسط Bloomberg منتشر شده است، Activision و Blizzard می خواستند قبل از عرضه ی رسمی سرویس، در رابطه برا یک قرارداد تجاری با Nividia مذاکره کنند.اما Nividia توضیح می دهد که به دنبال بستن قرارداد های تجاری برای این سرویس نیست و می خواهد به کاربران اجازه دهد بازی های خود را مثل فروشگاه های Steam و UPlay روی GeForce Now بخرند. Nvidia هم در مقابل سهمی از این خرید ها را در اختیار ناشران قرار می دهد.سخنگوی Blizzard و Activision می گوید که چنین قرار دادی هرگز بین این شرکت ها و Nvidia بسته نخواهد شد.به بیان دیگر Nvidia باید بازی های این دو ناشر را درست مثل بازی های ناشران دیگر از جمله Konami، Capcom، Rockstar و Square Enix، پیش از عرضه ی سرویس از روی آن حذف می کرد.از آنجا که Nvidia در زمان عرضه ی این سرویس چنین کاری را انجام نداده است، اکنون تمام اخبار و رسانه ها در حال لگد مال کردن این ناشران و Nvidia هستند.یکی از نکات جالب و ترسناک در مورد خرید بازی های دیجیتالی این است که ممکن است فکر کنید چون پول یک بازی را پرداخت کرده اید، مالک آن هستید.این طور که به نظر می رسد این موضوع درست نیست و کار شما بیشتر شبیه به کرایه کردن بازی ها روی سرور های مجازی است.به این ترتیب در هر لحظه از زمان ممکن است شما دسترسی خود را به آن بازی ها از دست بدهید. همانطور که کاربران GeForce Now دسترسی خود را به بازی های مورد بحث از دست داده اند.لینک کوتاه:

مطلب با عنوان درگیری nvidia و activision blizzard پیچیده‌تر می‌شود از وب سایت کالاسودا kalasoda با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان درگیری nvidia و activision blizzard پیچیده‌تر می‌شود از وب سایت کالاسودا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به کالاسودا kalasoda مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون