روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان بدافزاری که از طریق اپلیکیشن‌ها اطلاعات را می‌دزدد! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

بدافزاری که از طریق اپلیکیشن‌ها اطلاعات را می‌دزدد!

 از آنجا که این روزها اخبار زیادی مبنی بر آسیب‌پذیری‌های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به رایانه کاربران و شرکت‌های تجاری در جهان منتشر شده است، بنابراین پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم‌افزار، برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف هستند تا کاربران را از آسیب‌های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند. حالا به تازگی محققان امنیتی دریافته‌اند که ۲۹ اپلیکیشن اندرویدی موجود در فروشگاه گوگل پلی استور حاوی بدافزار بوده و اطلاعات شخصی کاربرانشان را به سرقت برده‌اند.   به گزارش ایتنا از ایسنا، گفته می‌شود که این ۲۹ اپلیکیشن از دسته‌بندی برنامه‌های کاربردی و سرگرمی بوده و به کاربران این امکان را می‌داده تا به گوشی‌های هوشمند قربانیان موردنظر خود نفوذ و دسترسی پیدا کرده و از راه دور دستگاه آن‌ها را کنترل و مدیریت کنند. برآورد شده است که تاکنون حدود ۳۰ هزار کاربر برنامه‌های آلوده و مخرب را دانلود، نصب و استفاده کرده‌اند. بنابراعلام، هکرها و مجرمان سایبری با دسترسی و نفوذ به دستگاه‌های کاربران، قادر خواهند بود تماس‌های ورودی آن‌ها را رهگیری کرده، اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را از فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی نظیر گوگل پلی استور دانلود کنند و فرایند احراز هویت دو مرحله‌ای سرویس‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی را دور بزنند.

از آنجا که این روزها اخبار زیادی مبنی بر آسیب پذیری های امنیتی و نفوذ بدافزارهای خطرناک به رایانه کاربران و شرکت های تجاری در جهان منتشر شده است، بنابراین پژوهشگران بسیاری درصدد کشف هرگونه بدافزار در نرم افزار، برنامه و اپلیکیشن های مختلف هستند تا کاربران را از آسیب های احتمالی حملات سایبری و بدافزاری مصون بدارند.حالا به تازگی محققان امنیتی دریافته اند که ۲۹ اپلیکیشن اندرویدی موجود در فروشگاه گوگل پلی استور حاوی بدافزار بوده و اطلاعات شخصی کاربرانشان را به سرقت برده اند. به گزارش ایتنا از ایسنا، گفته می شود که این ۲۹ اپلیکیشن از دسته بندی برنامه های کاربردی و سرگرمی بوده و به کاربران این امکان را می داده تا به گوشی های هوشمند قربانیان موردنظر خود نفوذ و دسترسی پیدا کرده و از راه دور دستگاه آن ها را کنترل و مدیریت کنند.برآورد شده است که تاکنون حدود ۳۰ هزار کاربر برنامه های آلوده و مخرب را دانلود، نصب و استفاده کرده اند.بنابراعلام، هکرها و مجرمان سایبری با دسترسی و نفوذ به دستگاه های کاربران، قادر خواهند بود تماس های ورودی آن ها را رهگیری کرده، اپلیکیشن های مورد نظر خود را از فروشگاه های آنلاین و اینترنتی نظیر گوگل پلی استور دانلود کنند و فرایند احراز هویت دو مرحله ای سرویس های مختلف و شبکه های اجتماعی را دور بزنند.

مطلب با عنوان بدافزاری که از طریق اپلیکیشن‌ها اطلاعات را می‌دزدد! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان بدافزاری که از طریق اپلیکیشن‌ها اطلاعات را می‌دزدد! از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون