روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چند قابلیت جدید اندروید 9.0 پای از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چند قابلیت جدید اندروید 9.0 پای

ایتنا- جدیدترین نسخه اندروید وارد بازار شد که پای نام دارد و بسیاری از کاربران را مجذوب خود نموده است. ترفندهای موجود در این سیستم عامل، دنیای اندروید را متحول خواهد کرد.

اندروید پای قابلیت های بسیار جالب و شگفت انگیزی دارد. کاربرانی که از این نوع از سیستم عامل استفاده می کند، بازخوردهای مثبت زیادی نسبت به این اپلیکیشن اظهار کرده اند.پای در ماه های آتی مسیر خود را به سمت سایر برندها و گوشی های هوشمند خواهد گشود. در اینجا چند مورد از خصوصیات و ویژگی های این سیستم عامل بیان خواهد شد.به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از میک یوز آف، اولین خصوصیت جدید و متفاوت این سیستم عامل، شیوه جدید جهت دهی است.اندروید از نوار جهت دهی سه دکمه ای استفاده می کند که چندین سال است که در پایین صفحه نمایش قرار دارد. در پای، دکمه های برگشت، خانه و اخیر وجود دارد که حاکی از یک سیستم کاملا جدید است.نوع باتری و روشنایی جدید، یکی دیگر از خصوصیات پای است. باتری پای، تطبیقی است و بر اساس قابلیت دوز در اندروید 6 مارشمالو کار می کند.در این نوع سیستم، اپلیکیشن هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرد وارد فاز خواب عمیق می شوند. باتری در ابتدا به طور کامل آموزش می بیند که چه نوع برنامه ای به چه روشی کار می کند و سپس خود را به شکلی تطبیق می دهد که شارژ کمتری مصرف شود. روشنایی اندروید پای نیز به صورت خودکار تنظیم می شود و خود گوشی تشخیص می دهد که در هر اپلیکیشن و محیط به چه شکلی کار کند.اقدام اپلیکیشن یکی از قابلیت های خیلی جالب است که کار پیش بینی را انجام می دهد به طور مثال وقتی هدفون را متصل می کنید، آخرین لیست پخش ظاهر می شود.خصوصیات امنیتی موجود در اندروید 9.0 پای هم بهبود یافته است.به روزرسانی های امنیتی پای شرایط بسیار بهتری نسبت به گزینه های قبلی دارد.در پای، دسترسی گوشی به میکروفون، دوربین و تمامی حسگرها محدود شده است و این بدین معناست که حتی اگر مجوز دسترسی یک اپلیکیشن به میکروفون را بدهید، فقط در صورتی می تواند به آن دسترسی داشته باشد که به صورت فعال خودتان با میکروفون کار کنید.

مطلب با عنوان چند قابلیت جدید اندروید 9.0 پای از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چند قابلیت جدید اندروید 9.0 پای از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون