روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان مایکروسافت رسما با 7 و نیم میلیارد دلار گیت‌هاب را خرید از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

مایکروسافت رسما با 7 و نیم میلیارد دلار گیت‌هاب را خرید

ایتنا - در پست مایکروسافت آمده است: «گیت هاب ویژگی های اولویتیش برای توسعه دهندگان را حفظ خواهد کرد، مستقلا عمل می کند، و یک پلتفرم باز می ماند.»

مایکروسافت رسما پلتفرم توسعه دهنده مشهور GitHub را خریداری کرد.به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، در ماه ژوئن، مایکروسافت گزارش های مبنی بر اینکه این کمپانی به دنبال قراردادی برای خرید گیت هاب است را تایید کرد؛ گیت هاب یک پلتفرم و سرویس میزبانی مخصوص برنامه نویس های کامپیوتر و توسعه دهندگان است.گیت هاب آخرین بار 2 میلیارد دلار ارزشگذاری شده بود، اما مایکروسافت آن را 7.5 میلیارد دلار خرید.در بیانیه ای که در بلاگ رسمی مایکروسافت منتشر شد، این کمپانی تکمیل فرایند تملک گیت هاب را اعلام نموده و آینده این سرویس را مشخص کرد.در پست مایکروسافت آمده است: «گیت هاب ویژگیهای اولویتیش برای توسعه دهندگان را حفظ خواهد کرد، مستقلا عمل می کند، و یک پلتفرم باز می ماند.»گیت هاب این تصویر را در یک پست بلاگش درباره تکمیل تملک این شرکت توسط مایکروسافت قرار داد.مطابق اطلاعات منتشره، نت فریمن، مدیرعامل سابق Xamarin (یک شرکت توسعه بین پلتفرمی که در سال 2016 آن را به تملک در آورد) مدیرعامل گیت هاب خواهد شد.در یک پست اخیر بلاگ گیت هاب فریدمن دیدگاه مایکروسافت برای آینده این پلتفرم را بازتاب داد. فریدمن نوشت: «گیت هاب مستقلا به عنوان یک جامعه، پلتفرم، و کسب و کار فعالیت خواهد کرد.»در ادامه نوشته او آمده: «گیت هاب، به عنوان بزرگ ترین جامعه توسعه دهندگان جهان، بیش از 31 میلیون توسعه دهنده را برای ایجاد، همکاری، اشتراک گذاری و بهره گیری از کار یکدیگر گرد هم آورده است. هدف ما خدم ترسانی به همه توسعه دهندگان جهان از طریق فراهم سازی بهترین جایگاه برای ساخت نرم افزار است.»گفتنی است گیت هاب، فارغ از تملک اخیرش توسط مایکروسافت، شاهد رشد مداومی بوده است.وقتی انعقاد این قرارداد در تابستان اعلام شد، گیت هاب به پایگاه کاربری 28 میلیون نفری خود می بالید.در صورتی که غول نرم افزاری 760 میلیارد دلاری جهان یعنی مایکروسافت، و مدیرعامل گیت هاب یعنی فریدمن حقیقتا به تعهداتشان عمل کنند، فعالیت چشمگیر گیت هاب برای ارائه پلتفرم و جامعه ای برتر برای توسعه دهندگان ادامه خواهد یافت.

مطلب با عنوان مایکروسافت رسما با 7 و نیم میلیارد دلار گیت‌هاب را خرید از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان مایکروسافت رسما با 7 و نیم میلیارد دلار گیت‌هاب را خرید از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون