روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هوش مصنوعی توسعه یافته‌ای که زبان جدید یاد می‌گیرد! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هوش مصنوعی توسعه یافته‌ای که زبان جدید یاد می‌گیرد!

ایتنا - دانشمندان می گویند هوش مصنوعی به زودی همانند یک نوزاد، زبانی را که در محیط پیرامونش گفتگو می شود را فرا می گیرد.

محققان فعال در دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا به تازگی هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده اند که می تواند همانند یک کودک زبان جدیدی را یاد بگیرد.با توجه به گسترش و افزایش کاربرد فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی در حوزه های مختلف نظیر تکنولوژی، خودروسازی و غیره، پژوهشگران بسیاری هم اکنون در حال بهره گیری از هوش مصنوعی به منظور توسعه خدمات، تولید بهینه و کم هزینه تر محصولات خود هستند.بر اساس آنچه وب سایت engadget ادعا کرده است، کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیشتر برآورد کرده بودند که فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قادر خواهد بود در آینده ای نه چندان دور به طور کامل جایگزین تمامی فعالیت های انسان شود.حالا به نظر می رسد که رویای محققان و متخصصان هوش مصنوعی درحال شکوفایی است و به زودی به تحقق خواهد رسید، چراکه به تازگی دانشمندان فعال در دانشگاه ام آی تی (MIT) که یکی از فعال ترین دانشگاه ها و موسسات آکادمیک در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود، اعلام کرده اند هوش مصنوعی قادر خواهد بود یکی از پیچیده ترین فعالیت های مغز انسان را که یادگیری زبان مادری و زبان خارجی است، نیز انجام دهد و همانند یک نوزاد از نسل بشر، زبانی را که در محیط پیرامونش گفتگو می شود را فرا بگیرد.

مطلب با عنوان هوش مصنوعی توسعه یافته‌ای که زبان جدید یاد می‌گیرد! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هوش مصنوعی توسعه یافته‌ای که زبان جدید یاد می‌گیرد! از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون