روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان این فیل با تبلت کار می‌کند! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

این فیل با تبلت کار می‌کند!

ایتنا - محققان ژاپنی توانستند به یک فیل آموزش دهند که از یک صفحه نمایش لمسی بزرگ که مسائل ریاضی را به نمایش گذاشته بود، استفاده کند.

محققان ژاپنی با انجام آزمایشی دریافتند که فیل های ژاپنی توانایی بالایی در حل مسائل ریاضی دارند. فیل های آسیایی در دنیای ریاضیات، پادشاه حیوانات هستند.به گزارش ایتنا از ایسنا، محققان ژاپنی توانستند به یک فیل ۱۴ ساله به نام اوتای آموزش دهند که از یک صفحه نمایش لمسی بزرگ که مسائل ریاضی را به نمایش گذاشته بود، استفاده کند.این فیل ماده قادر بود با استفاده از خرطوم خود تصاویری را که بیشترین اشیاء در آن وجود داشت، انتخاب کند. در این تصاویر تعدادی اشیاء از ۰ تا ۱۰ عدد وجود داشت که فیل باید تصویری با بیشترین شیء را انتخاب می کرد. محققان می گویند: فیل های آسیایی نسبت به سایر حیوانات، توانایی بالایی در ارزیابی اعداد دارند.در این پروژه محققان به سه فیل آسیایی آموزش دادند که از یک صفحه لمسی استفاده کنند که یکی از آن ها موفق شد طریقه استفاده از دستگاه را یاد بگیرد.این مطالعه توسط محققان "انجمن توسعه علوم ژاپن" صورت گرفت.رهبر این مطالعه اظهار کرد، حیواناتی که ویژگی های شناختی دارند، در توانایی شمارش، با انسان ها یکسان هستند.عملکرد اوتای ۶۶.۸ درصد موفقیت آمیز بود.توانایی شمارش این فیل با تغییر در شکل، نسبت مقایسه و یا فاصله اشیاء با یکدیگر تغییر نکرد.در مقایسه با دو گونه فیل آفریقایی، تنها فیل های آسیایی این توانایی را داشتند زیرا هر گونه از حیوانات توانایی های شناختی متفاوتی دارد.

مطلب با عنوان این فیل با تبلت کار می‌کند! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان این فیل با تبلت کار می‌کند! از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون