روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان شروع به کار ربات بوستون داینامیکس تحت عنوان «اسپات» + ویدئو از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

شروع به کار ربات بوستون داینامیکس تحت عنوان «اسپات» + ویدئو

ایتنا- ربات جدید بوستون داینامیکس تحت عنوان «اسپات» این قابلیت را دارد که در کنار کارگران ساختمانی در ساختمان ها کار کند.

به تازگی ویدیوی جدیدی از ربات جدید بوستون داینامیکس به نام «اطلس» منتشر شد که در آن ویدیو، ربات انسان نمای مورد بحث قادر به انجام حرکات پارکور بود.پس از آن ویدیو، بوستون داینامیکس تصمیم گرفت که ویدیویی در رابطه با ربات جدید خود منتشر نماید.به گزارش ایتنا به نقل از انگجت، ربات جدید بوستون داینامیکس «اسپات» نام دارد.این ربات می تواند در کارهای ساختمانی کار کند. این ربات در ویدیویی که توسط مجموعه مذکور منتشر شد می توانست یک بسته را جابجا کند و موجب پیشرفت کار شود.لازم به ذکر است که این ویدیو بیشتر حالت آزمایشی داشت و بیانگر حضور کامل آن در صنعت و انطباق با آن نیست.طراحی این ربات به شکلی انجام شده است که به راحتی می تواند از پله ها بالا برود،کالا یا بسته ای را از یک نقطه بردارد و به یک نقطه دیگر منتقل نماید.در سال گذشته، مارک ریبرت، رییس بوستون داینامیکس، اذعان داشت که ده نمونه در دست تکمیل دارند و قصد دارند که در سال آینده به فروش برسانند. گزارش منابع مختلف حاکی از آن است که این ربات در نیمه دوم سال 2019 میلادی وارد بازار خواهد شد و کاربران و علاقمندان خواهند توانست که این ربات را در اختیار داشته باشند. این شرکت در زمینه ساخت و طراحی ربات ها تلاش زیادی انجام داده است و به زودی فعالیت خود را توسعه خواهد داد.کارهای ساختمانی به گونه ای است که ساختن رباتی که بتواند در این مجموعه کارها شرکت کند، چندان راحت نیست. این ربات ظاهری شبیه سگ دارد و به همین خاطر از آن با عنوان ربات سگ نما هم یاد می شود. روند مسیریابی در این ربات به صورت کاملا هوشمند انجام می شود و به همین خاطر احتمال برخورد آن با سایر نقاط خیلی پایین است.

مطلب با عنوان شروع به کار ربات بوستون داینامیکس تحت عنوان «اسپات» + ویدئو از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان شروع به کار ربات بوستون داینامیکس تحت عنوان «اسپات» + ویدئو از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون