روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: ایتنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان در کشتی هم موبایل راخاموش کنید! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

در کشتی هم موبایل راخاموش کنید!

ایتنا - مسافران کشتی ها نیز باید همچون مسافران هواپیما به منظور جلوگیری از تداخل ماهواره های ردیاب کشتی، گوشی همراه خود را خاموش کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، با توجه به آنکه مهمانداران داخل هواپیما قبل از شروع فرایند پرواز از تمامی مسافران هوایی به منظور جلوگیری از ایجاد تداخل و اختلال آنتن موبایل آن ها با ردیاب های ماهواره ای درخواست می کنند که گوشی های همراه خود را خاموش کرده و یا برروی حالت پرواز (غیرفعال شدن سیم کارت) قرار دهند، جالب است بدانید مسافران سفرهای دریایی و کشتی های کروز و تفریحی نیز باید بدانند که هنگام سوار شدن بر کشتی و سفرهای طولانی تر از نیم ساعت باید گوشی های موبایل خود را خاموش کرده و یا در حالت پرواز ( Flight mode ) قرار دهند.به گفته کارشناسان ارتباطات و فناوری، آنتن دهی گوشی های موبایل کاربران با شبکه رادیویی و ردیاب های ماهواره ای و اینترنتی مداخله کرده و ممکن است امنیت سفر دریایی مذکور را به مخاطره بیاندازد.حالت پرواز (Airplane/flight Mode) تمامی ارتباطات رادیویی (تلفن همراه)، Wi-Fi، بلوتوث و در کل تمامی عملکردهای بی سیم دستگاه را غیرفعال می کند. از همین رو بسیاری از ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی از مسافران خود بعد از سوار شدن درخواست می کنند که به منظور حفظ ایمنی پرواز و سلامت خود، گوشی همراه خود را در حالت پرواز قرار دهند تا از هرگونه ایجاد اختلال رادیویی با دستگاه های بی سیم و ردیاب هواپیما جلوگیری بعمل آورده شود.

مطلب با عنوان در کشتی هم موبایل راخاموش کنید! از وب سایت ایتنا itna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان در کشتی هم موبایل راخاموش کنید! از وب سایت ایتنا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایتنا itna مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون