روی خط خبر

موضوع: لوازم خانگی منبع: ایران سرویس24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آشنایی با کارکرد پلوپز الکتریکی از وب سایت ایران سرویس24 iranservice24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آشنایی با کارکرد پلوپز الکتریکی

در مقاله گذشته از مجموعه مقالات تعمیرات لوازم خانگی درباره نحوه عیب یابی و تعمیرات سماور برقی صحبت کردیم. (“عیب یابی و رفع عیب سماور برقی 2“) اما از آنجا که در بحث تعمیرات لوازم خانگی، لوازم برقی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارند، در این نوشته به پلوپزهای الکتریکی و روش های تعمیرات […]

The post آشنایی با کارکرد پلوپز الکتریکی appeared first on ایران سرویس۲۴.

در مقاله گذشته از مجموعه مقالات تعمیرات لوازم خانگی درباره نحوه عیب یابی و تعمیرات سماور برقی صحبت کردیم. (“عیب یابی و رفع عیب سماور برقی 2“) اما از آنجا که در بحث تعمیرات لوازم خانگی، لوازم برقی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارند، در این نوشته به پلوپزهای الکتریکی و روش های تعمیرات لوازم خانگی در خصوص آن خواهیم پرداخت.پلوپزهای الکتریکی در ظرفیت های مختلف و با برندهای مختلفی در کارخانه ها تولید می شود. که هر یک حجم خاصی از برنج را می توانند بپزند. اما یکی از مزیت های پلوپز برقی نسبت به پلوپزهایی که با سوخت ذغال، گاز یا نفت کار می کنند به بیان تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی این است که این محصول باعث آلودگی کمتر محیط زیست و همچنین سهولت بیشتر عمل پخت می شود.به گفته متخصصان تعمیرات لوازم خانگی جنس درونی بدنه پلوپز الکتریکی از تفلون نسوز است که مانع چسبیدن برنج به بدنه و ته دیگ می شود و جنس بیرونی بدنه از استیل نسوز است که از تشعشع حرارت به محیط اجتناب می کند. البته بدنه برخی دیگر از پلوپزها از فولاد پوشیده شده با آب کُرُم است که همان کارکرد را دارد.دسته درب پلوپز که عایق حرارتی است، به گفته کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی در صورت اشکال می تواند با باز کردن پیچ هایی که زیر آن قرار دارد، باز شده و تعویض شود. علاوه بر دسته پلاستیکی درب پلوپز حرارتی، دستگیره های دیگ تیز از پلاستیک عایق است که کمک می کند هنگام داغ بودن دیگ، بتوان آن را بلند کرده و جابجا کرد. و تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی می گویند که این دسته ها نیز می توانند با استفاده از پیچ گوشتی باز شده و تعویض شوند.به بیان متخصصان تعمیرات لوازم خانگی در قسمت زیر دیگ پلوپز الکتریکی، دربی وجود دارد که قابل جدا شدن است و با استفاده از پیچ هایی که درون پایه های دیگ وجود دارد می توان این درب را باز و جدا کرد. درون درب زیرین دیگ صفحه استیل شفافی وجود دارد که مانع بیش از حد گرم شدن قسمت زیرین پلوپز می شود.قسمت های الکتریکی پلوپز نیز به گفته کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی، سیم های رابط، درجه تایمر پلوپز و همچنین المنت های حرارتی می باشد که در صورت نیاز به تعمیرات لوازم خانگی در این خصوص، متخصصان تعمیرات لوازم خانگی می توانند با استفاده از اهم متر و وصل کردن دو سر آن به دو طرف هر یک از سیم های رابط و قطعات الکتریکی از عبور جریان از آن وسیله و سالم بودن آن مطمئن شوند.کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی می گویند که المنت حرارتی پلوپز را که معمولا از جنس لوله ای است در صفحه ای آلومینیومی در کف دیگ جاسازی می کنند که به این ترتیب اتلاف حرارتی حداقل است و گرما بهتر به فضای داخل پلوپز منتقل می شود.قسمت تایمر و کلید هشدار و همچنین موتور آن در قسمت جلویی پلوپز قرار دارند که می توان با توجه پیچ هایی که روی آن قرار دارد جهت تعمیرات لوازم خانگی آن ها را به دقت از یکدیگر تفکیک کرده و هر یک را جداگانه با اهم متر آزمایش کنید.برای آشنایی بیشتر با شیوه های تعمیرات لوازم خانگی برقی و نکات ضروری که در این باره لازم است رعایت شود، می توانید به صفحه تعمیرات لوازم خانگی ایران سرویس مراجعه نمایید و در صورت نیاز برای انجام هرگونه خدمات تعمیری برای محصولات خانگی خود با کارشناسان و متخصصان ما در ایران سرویس تماس بگیرید.

مطلب با عنوان آشنایی با کارکرد پلوپز الکتریکی از وب سایت ایران سرویس24 iranservice24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آشنایی با کارکرد پلوپز الکتریکی از وب سایت ایران سرویس24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایران سرویس24 iranservice24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون