روی خط خبر

موضوع: لوازم خانگی منبع: ایران سرویس24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اجزای بخاری الکتریکی و روش های تعمیرات آن از وب سایت ایران سرویس24 iranservice24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اجزای بخاری الکتریکی و روش های تعمیرات آن

همانطور که در مقاله قبلی از دسته مقالات تعمیرات لوازم خانگی (“آشنایی با بخاری الکتریکی جهت تعمیرات لوازم خانگی“) بیان کردیم، در مناطقی که سوخت های فسیلی (مانند نفت، بنزین، گازوئیل، گاز و …) در دسترس نیست و یا وسیله هایی که برای گرمایش از طریق آن سوخت ها مورد استفاده قرار می گیرند، وجود […]

The post اجزای بخاری الکتریکی و روش های تعمیرات آن appeared first on ایران سرویس۲۴.

همانطور که در مقاله قبلی از دسته مقالات تعمیرات لوازم خانگی (“آشنایی با بخاری الکتریکی جهت تعمیرات لوازم خانگی“) بیان کردیم، در مناطقی که سوخت های فسیلی (مانند نفت، بنزین، گازوئیل، گاز و …) در دسترس نیست و یا وسیله هایی که برای گرمایش از طریق آن سوخت ها مورد استفاده قرار می گیرند، وجود ندارد برای ایجاد گرمایش از بخاری های برقی یا همان الکتریکی استفاده می شود.اما چنانچه در نوشته “تعمیرات لوازم خانگی یا تعویض آن” مورد اشاره قرار گرفت، هر وسیله و محصول خانگی، به خصوص وسایل برقی و مکانیکی ممکن است دچار عیب و نقص پی از مدتی استفاده و کارکرد شوند. و شما نیازمند به انجام تعمیرات لوازم خانگی در خصوص آن ها باشید که بخاری های برقی نیز از این قاعده مستثنا نیستند و برای رفع عیب آن ها نیز به تکنسین های تعمیرات لوازم خانگی مراجعه می شود.اما قدم اول در تعمیرات لوازم خانگی شناخت صحیح آن وسیله می باشد. چرا که در صورت عدم شناخت و آشنایی با روش کار دستگاه مربوطه شما قادر به تعمیرات لوازم خانگی خود نخواهید بود. در اینجا شما را با اجزای مختلف یک بخاری الکتریکی ساده آشنا خواهیم کرد که عبارتند از:1- المنتکه در واقع همان سیم مقاومتی است که به دور یه میله سفالی یا سرامیکی نسوز پیچیده می شود و با عبور جریان از آن، گرم شده و تولید حرارت می کند. المنت ها در طول ها و توان های مختلفی تولید می شوند که اگر سیم آن قطه شود، بخاری خراب شده و نیازمند تعمیرات لوازم خانگی خواهد بود.2- عایق میان المنت و بدنه بخاریبرای آنکه جریان برق و حرارت المنت به بدنه سرایت نکند و باعث ایجاد خطر برای افراد نگردد، به گفته متخصصان تعمیرات لوازم خانگی المنت را بر روی پایه هایی ار جنس چینی سوار کرده و به بدنه متصل می کنند که این کار مانع انتقال حرارت و جریان الکتریسیته به بدنه بخاری می شود.3- بدنهمتخصصان تعمیرات لوازم خانگی بدنه را بخش مهمی از بخاری برقی به حساب می آورند که بر روی آن حفاظ فلزی برای جلوگیری از برخورد افراد با المنت ها قرار می دهند و همچنین دسته های آن از جنس کائوچو می باشد که کار انتقال ایمن آن را آسان می کند.4- کلیدبه گفته متخصصان تعمیرات بوازم خانگی بهتر است برای هر یک از المنت های بخاری برقی یک کلید جدا تعبیه شود که در صورت عدم نیاز به درجه حرارت و گرمایش بالا فقط یکی از المنت ها را روشن کرده و بقیه در حالت خاموش باشند.5- سیم رابطبرای انتقال جریان از برق شهری به المنت ها سیم های مسی معمولی مورد نیاز است. تنها نکته ای که کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی در این خصوص مورد تذکر قرار می دهند این است که از آن جا که این سیم ها در فاصله نزدیکی از حرارت بالا قرار دارند باید از روکش ها و سر سیم های نسوز برای آن ها استفاده کرد. در صورتی که جریان برقی به بخاری الکتریکی منتقل نشود برای تعمیرات لوازم خانگی در این خصوص ابتدا باید سیم رابط را چک و بررسی کنید و در صورت قطعی آن را تعمیر و یا تعویض نمایید.برای آشنایی بیشتر در زمینه روش های مختلف تعمیرات لوازم خانگی به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه تعمیرات لوازم خانگی ایران سرویس مراجعه کرده و در صورت نیاز به راهنمایی و کمک با متخصصان تعمیرات لوازم خانگی ما در ایران سرویس تماس حاصل نمایید.

مطلب با عنوان اجزای بخاری الکتریکی و روش های تعمیرات آن از وب سایت ایران سرویس24 iranservice24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اجزای بخاری الکتریکی و روش های تعمیرات آن از وب سایت ایران سرویس24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایران سرویس24 iranservice24 مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون