روی خط خبر

موضوع: نوشیدنی ها منبع: ایلیا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چگونه بهترین پیچر را برای تهیه کف شیر انتخاب کنیم ؟ از وب سایت ایلیا iliya با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چگونه بهترین پیچر را برای تهیه کف شیر انتخاب کنیم ؟

تهیه کف شیر و لاته آرت دوتا از مهمترین و ضروری ترین توانایی ها برای یک باریستا […]

The post چگونه بهترین پیچر را برای تهیه کف شیر انتخاب کنیم ؟ appeared first on فروشگاه اینترنتی قهوه ایلیا.

تهیه کف شیر و لاته آرت دوتا از مهمترین و ضروری ترین توانایی ها برای یک باریستا است. که البته چندان هم ساده نیستند. یکی از کارهایی که می تواند به باریستا در این زمینه کمک کند انتخاب یک پیچر مناسب است. از آنجایی که تعداد و انواع مختلفی از پیچر در بازار با طرح ، رنگ ، اندازه ، نوع و حالات مختلف وجود دارند و در سراسر دنیا با برندهای متفاوت عرضه می شوند. در زمان روبرویی با چنین تنوعی سردرگمی به وجود می آید و این سوال مطرح می شود که اکنون چگونه بهترین پیچر را برای تهیه کف شیر انتخاب کنیم ؟جواب در نیاز شما خلاصه می شود.به بررسی چند نکته اساسی در مورد انتخاب پیچر می پردازیم.اولین و مهمترین نکته بزرگ بودن پیچر به اندازه ایست که شما بتوانید گردابی در آن ایجاد کنید تا کف شیری بهتر و با میکروفوم های بیشتر به شما بدهد اما شاید بپرسید میکروفوم چیست ؟میکروفوم زمانی تولید می شود که شیر به بهترین نحو گرم شده و حالت مخملی نرم ، براق و ابریشمی داشته باشد. این شیر نه تنها مزه ی خیلی خوبی دارد بلکه بهترین حالت شیر برای طراحی یک لاته آرت نیز هست.اندازهبیشتر پیچرهایی که برای تهیه کف شیر استفاده می شوند حدود 350 و 600 میلی لیتری هستند. البته می توان در بازار نمونه های کوچکتر یا بزرگتر نیز یافت اما زمانی که از پیچر صحبت می شود بیشتر منظور این دو هستند.مهمترین نکته ای که شما باید هنگام خریدن پیچر در نظر داشته باشید نوع نوشیدنی مورد نظر و میزان شیری است که آن نوشیدنی نیاز دارد. نباید پیچر شما پر یا خالی از شیر باشد چرا که اگر شیر کمی داخل پیچر باشد ، نمی توانید نوک نازل بخار را به خوبی برای هوادهی مناسب داخل شیر ببرید. و اگر مقدار شیر داخل پیچر فراتر از حد باشد در هنگام تهیه کف شیر از پیچر سر ریز می شود.میزان معین شیر داخل یک پیچر حدودا تا زیر دهانه ی پیچر است.جنسهمواره جنس پیچر باید از استیل ضد زنگ باشد که بتواند حرارتی که در طی فرایند تهیه کف شیر در آن ایجاد می شود تحمل کند . این حرارت چیزی حدود 70 درجه سانتی گراد خواهد بود . پیچر نیز به همراه شیر داخل آن داغ می شود . اگر با داغ شدن پیچرمشکل دارید بهتر است به دنبال پیچرهایی با روکش تفلون باشید.دهانه پیچربسیاری از باریستاها و افراد حرفه ای در صنعت قهوه ، می توانند به راحتی و با هر پیچری کار خود را انجام دهند اما استفاده از برخی پیچرها به دلیل طراحی خاص دهانه ی آن راحت تر است. آموزش اصول تهیه لاته آرت توسط کلسی کر قسمت اولپیچر دسته دار یا بی دستهبخواهید یا نخواهید شما نیاز دارید تا پیچر را در دست بگیرید و. شیر را داخل قهوه بریزید. برخی از افراد بر این باورند که پیچر بدون دسته این اجازه را به آنها می دهد که کنترل بیشتری روی نحوه ریختن شیر داشته باشیند.در طرف دیگر فراموش نکنید که شما شیر را تا دمای زیادی گرم می کنید و اگر پیچر دسته نداشته باشید بهتر است از پیچری استفاده کنید که به خوبی لعاب داده شده باشد.در این مطلب چندین نکته اشاره کردیم اما مهمترین عامل در خرید یک پیچر راحت بودن شما با آن است. باید وزن ، تعادل و کنترل کرمایی مناسبی برای شما ایجاد کند. شما همجنین باید به میزان کنترلی که روی ریختن شیر خواهید داشت توجه داشته باشید.برای یک باریستای خوب ، بهتر این است که چندین پیچر را امتحان کند تا بتواند بهترین را از میان آنها انتخاب نماید. پیچری که نهایت مهارت باریستا را به معرض نمایش بگذارد.به اشتراک بگذارید:

مطلب با عنوان چگونه بهترین پیچر را برای تهیه کف شیر انتخاب کنیم ؟ از وب سایت ایلیا iliya با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چگونه بهترین پیچر را برای تهیه کف شیر انتخاب کنیم ؟ از وب سایت ایلیا با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به ایلیا iliya مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون