روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: هزارسو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آیا مودم‌های امروزی به شبکه ۵G متصل می‌شوند؟ از وب سایت هزارسو hezarsoo با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آیا مودم‌های امروزی به شبکه ۵G متصل می‌شوند؟

مودم M۱ که نام کامل و درست اش «Nighthawk M۱ MR۱۱۰۰» است؛ یکی از بهترین و سریع ترین مودم های همراه در جهان […]

نوشته آیا مودم های امروزی به شبکه ۵G متصل می شوند؟ اولین بار در هزارسوی شبکه. پدیدار شد.

مودم M۱ که نام کامل و درست اش «Nighthawk M۱ MR۱۱۰۰» است؛ یکی از بهترین و سریع ترین مودم های همراه در جهان به شمار می رود که در رده LTE Cat ۱۶ قرار داشته و سرعتی ۱ گیگابیت روی شبکه های ۴G می دهد.آیا با موبایل های امروزی حتی اگر آیفون ۱۰ اس، گلکسی نوت ۹، گلکسی اس ۹ یا هر پرچم دار دیگری باشد؟ می توان به شبکه های ۵G متصل شد؟شبکه های ۵G از امسال در برخی کشورها راه اندازی می شوند و در سال ۲۰۲۰ شاهد فراگیر شدن این شبکه ها و جایگزین شدن با ۴G هستیم.اینکه در ایران چه زمانی به ۵G سوییچ می شود؛ موضوع دیگری است ولی اگر امروز فردی می خواهد هزینه نسبتا بالایی برای خرید یک مودم همراه بدهد؛ آیا منطقی است مودم ۴G خریداری کند یا بهتر است سراغ خرید مودم ۵G برود؟گاهی اوقات داریم درباره شبکه ۵G صحبت می کنیم و گاهی اوقات مودم ۵G. این دو با هم تفاوت هایی دارند که نباید با یکدیگر جابه جا شود.همانند اتفاقی که برای شبکه های ۴G افتاد؛ واضح است که فقط مودم هایی می توانند به شبکه های ۵G متصل شوند که از این استاندارد، فرکانس های، فناوری ها و مشخصات ۵G پشتیبانی کنند. وگرنه به شبکه یک اپراتور متصل خواهند شد ولی ارتباطات و انتقال اطلاعات روی بسترهای ۴G انجام می شود.برای متصل شدن به شبکه های ۵G حتما باید مودم ۵G داشته باشید.مانند همین امروز که اگر شما در منطقه ای باشید که ارتباطات ۴G در دسترس نیست؛ به شبکه ۳G وصل می شوید یا اینکه اگر مودم ۳G داشته باشید؛ باز هم به شبکه ۳G متصل شده و نمی توانید از ۴G استفاده کنید.آینده نگری در چیست؟اما نکته بسیار مهم اینجا است که مودم هایی مانند X۵۰ کوالکام و البته مودم های ۵G شرکت های اینتل و سامسونگ، مجموعه ای از چندین تراشه هستند و هریک می توانند روی فرکانس و استانداردی کار کنند.مودم X۵۰ کوالکام هم از شبکه های ۵G (امواج میلی متری و زیر ۶ گیگاهرتز) پشتیبانی می کند و هم می تواند به شبکه های ۴G متصل شود.وقتی این مودم روی اسمارت فون ها یا مودم های تجاری همراه قرار می گیرد؛ این ویژگی و خاصیت را ایجاد خواهد کرد که کاربر براساس شبکه ای که اپراتور در منطقه دارد؛ به بالاترین شبکه متصل شود.اگر شبکه ۵G در دسترس باشد؛ به این شبکه و در غیر این صورت به ۴G متصل می شود.پس، احتمالا غالب مودم های ۵G اجازه اتصال به شبکه های ۴G و ۳G را می دهند ولی برعکس آن صادق نیست و شما نمی توانید با مودم ۳G و ۴G به شبکه ۵G متصل شوید.برای اسمارت فون هم این قانون کلی صادق است. اسمارت فون های امروزی به ۵G متصل نمی شوند ولی اسمارت فون های نسل بعدی که در سال ۲۰۱۹ معرفی شود؛ علاوه بر ۵G اجازه می دهند در کشورهایی که هنوز این شبکه ها راه اندازی نشدند؛ به ۴G متصل شوند.نتیجه تمام این صحبت ها می شود این نکته اگر می خواهید آینده نگری طولانی مدتی داشته باشید؛ بهتر است منتظر مودم ها و اسمارت فون های ۵G بمانید چون آن ها از تمام شبکه های زیرتر از خود پشتیبانی می کنند.منبع:شبکه چی

برچسب ها:

مطلب با عنوان آیا مودم‌های امروزی به شبکه ۵G متصل می‌شوند؟ از وب سایت هزارسو hezarsoo با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آیا مودم‌های امروزی به شبکه ۵G متصل می‌شوند؟ از وب سایت هزارسو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به هزارسو hezarsoo مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون