روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: هزارسو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به Windows Server 2012 از وب سایت هزارسو hezarsoo با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به Windows Server 2012

قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به نسخه های قبلی ارتقاع Windows Powershell به Windows Powershell 5.0 بهبود سرویس […]

نوشته قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به Windows Server 2012 اولین بار در هزارسوی شبکه. پدیدار شد.

قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به نسخه های قبلیارتقاع Windows Powershell به Windows Powershell 5.0بهبود سرویس Remote Desktopنصب Linux Secure Boot در Hyper-Vمعرفی IIS 10 و پشتیبانی از HTTP/2راه اندازی و مدیریت حرفه ای سرورهای میزبانی و مجازیپشتیبانی از Subnet های 31 و 32 و 128 در IPAMاضافه شدن سرویس امنیتی Windows Server Anti-malwareتغییرات گسترده در نحوه ذخیره سازی و کپی داده ها در Storage Serviceاضافه شدن قابلیت Soft Restartامکان راه اندازی Nano Server وکارایی بسیار بالاعدم پشتیبانی NAP در DHCPتغیرات بهینه در بخش Failoverاز جمله مهم ترین تغییراتی که بلافاصله بعد از نصب و راه اندازی Window server 2016 به چشم می آیند، بهبود کار کرد Microsoft System Center و حذف Store و Microsoft Edge از این سیستم عامل بوده . مجموع ابزار های Microsoft System Center شاملAdvisor – App Controller Configuration Manager – Data Protection Manager و غیره می با شد.تغییراتی نیز در بخش امنیتی Windows Server 2016 اعمال شده است که شامل بازنویسی کامل Windows Defender بوده. که در ورژن 2016 ویندوز به نام Windows Server Anti-malware شناخته می شود؛ این سرویس رابط کاربری (GUI) ندارد و به صورت خودکار در پیش زمینه سیستم به طور پیش فرض فعال بوده و از قسمت Windows Features قابل مدیریت می باشد.سرویس Remote Desktop که برای کنترل از راه دور سرور استفاده میشود ، از تغییراتی که در این سرویس صورت گرفته پشتیبانی از OpenGL 4.4 و OpenCL 1.1 می باشد .برای بهبود در کارایی و پایداری این سرویس ، Multipoint Services Role در Windows server 2016 اضافه شد.سرویس های ذخیره سازی اطلاعات نیز دستخوش تغییراتی شده است(Storage Services) که شامل تغییر کلی سیاست QoS و شیوه ساخت Replica (نسخه برابر اصل از تمام داده های ذخیره شده) شده است ؛ در این نسخه به جای برای Backup گرفتن ، Snapshot هایی از بلوک های مختلف دیسک گرفته شده و در صورت نیاز بازگردانده می شود.به وب سرویس های Windows Server 2016 نیز امکانات جدیدی اضافه شده است که برای مثال میتوان به تغییرات بهبود بخش Http Basic اشاره کرد مثل تغییر مسیر Http به Https. همچنین مهم ترین ویژگی سرویس اضافه شده به سرویس IIS ، Http/2 می باشد.از جمله ویژگی های جدید اضافه شده در Windows Server 2016 میتوان به Soft Restart اشاره کرد . این Feature میتواند بدون Down شدن Hardware ها و Firmwareها ، کل ماشین را Restart کند . این Feature دلخواه است و میتوانیم به طرق زیر روی سرور خود اعمال کنیم:از طریق Enable کردن این Featureاز طریق command lineCommand Line: shutdown /r /soft /t 0PowerShell: Restart-Computer -Softیکی از ورژن های خاص Windows Server 2016 ، امکان راه اندازی Nano Server است؛که کم حجم ، سریع و ایمن بوده و با غیر فعال سازی برخی از سرویس های Windows Server طراحی شده است. نانو سرور فاقد رابط گرافیکی (GUI) بوده و فقط امکان نصب نرم افزارهای 64 بیتی بر روی آن وجود دارد. این سرور همچنین Windows Installer نداشته و از Console login و Remote Desktop پشتیبانی نمی کند و مدیریت آن ها از طریق WMI، PowerShell و RSMT امکان پذیر است. نانو سرورها 93% فضای کمتر، 92% مشکل امنیتی کمتر و 80% دفعات Restart کمتری نسبت به نسخه های معمولی Windows Server 2016 دارند .

برچسب ها:

مطلب با عنوان قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به Windows Server 2012 از وب سایت هزارسو hezarsoo با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان قابلیت های جدید Windows Server 2016 نسبت به Windows Server 2012 از وب سایت هزارسو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به هزارسو hezarsoo مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون