روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان باتری های گرافنی در حال ورود به گوشی‌های هوشمند هستند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

باتری های گرافنی در حال ورود به گوشی‌های هوشمند هستند

باتری های گرافنی سریع تر شارژ می شوند، عمر بیشتری دارند و ایمن تر هستند. ظاهرا زودتر از آنچه که انتظار می رفت، این باتری ها وارد گوشی های هوشمند خواهند شد. شرکت Real Graphene که سابقه فروش باتری های گرافنی اکسترنال را دارد، اعلام کرد در حال آماده سازی این نوع باتری ها برای ارائه به تولیدکنندگان موبایل است. حتی نمونه هایی توسط برخی ...

نوشته باتری های گرافنی در حال ورود به گوشی های هوشمند هستند اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

باتری های گرافنی سریع تر شارژ می شوند، عمر بیشتری دارند و ایمن تر هستند. ظاهرا زودتر از آنچه که انتظار می رفت، این باتری ها وارد گوشی های هوشمند خواهند شد.شرکت Real Graphene که سابقه فروش باتری های گرافنی اکسترنال را دارد، اعلام کرد در حال آماده سازی این نوع باتری ها برای ارائه به تولیدکنندگان موبایل است. حتی نمونه هایی توسط برخی از کمپانی ها (که نام شان فاش نشده) تست هم شده اند.تکنولوژی این شرکت آمریکایی را باید تکامل یافته ی باتری های لیتیومی فعلی بدانیم. فناوری باتری لیتیوم یونی، در واقع مبتنی بر تبادل برگشت پذیر لیتیوم-یون بین الکترود مثبت (معمولا دی اکسید کبالت یا منگنز) و الکترود منفی گرافیتی است. اما در تکنولوژی جدید، الکترود گرافیتی با یک الکترود پوشیده شده از لایه نازک گرافن جایگزین می شود.مدیرعامل Real Graphene ادعا می کند که با ایجاد این تغییر، یک باتری 3000 میلی آمپر ساعتی در مدت 20 دقیقه از صفر تا 100 درصد شارژ خواهد شد. این در حالی است که فول شارژ شدن باتری های لیتیومی فعلی با ظرفیت مشابه، به طور میانگین 90 دقیقه طول می کشد. همچنین باتری های گرافنی می توانند تا 1500 بار بدون مشکل، در چرخه شارژ قرار بگیرند؛ ولی این رقم برای باتری های فعلی، 300 تا 500 مرتبه است.ناگفته نماند که بر اساس برآوردها، هزینه تولید این نوع باتری ها حدود 30 درصد بیشتر خواهد بود. هر ورق گرافن 25 دلار قیمت دارد و تا همین اواخر، بهای یک کیلو از آن به 300 هزار دلار می رسید. البته برای ساخت هر باتری، مقدار بسیار کمی از این ماده لازم است.بلندپروازی Real Graphene تنها به صنعت گوشی های هوشمند محدود نیست و این شرکت می خواهد باتری های گرافنی را برای ساعت های هوشمند و خودروهای الکتریکی هم تولید کند. با این حساب، چه بسا در سال 2020 نخستین دستگاه های مجهز به این نوع باتری وارد بازار شوند.منبع :gizchina

برچسب ها:

مطلب با عنوان باتری های گرافنی در حال ورود به گوشی‌های هوشمند هستند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان باتری های گرافنی در حال ورود به گوشی‌های هوشمند هستند از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون