روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان سامسونگ در حال توسعه پروژکتور هولوگرافی برای گوشی‌های هوشمند است از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

سامسونگ در حال توسعه پروژکتور هولوگرافی برای گوشی‌های هوشمند است

سامسونگ پتنتی در رابطه با یک پروژکتور هولوگرافی به ثبت رساند. ویژگی منحصربه فرد این پروژکتور سه بعدی، فراهم کردن قابلیت برقراری تعامل با اشیا در فضا است. طی ده سال گذشته، سامسونگ نقش بسیار مهمی در پیشرفت دنیای گوشی های هوشمند ایفا کرده است. این شرکت نه تنها بیشترین تعداد گوشی هوشمند را در مقایسه ...

نوشته سامسونگ در حال توسعه پروژکتور هولوگرافی برای گوشی های هوشمند است اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

سامسونگ پتنتی در رابطه با یک پروژکتور هولوگرافی به ثبت رساند. ویژگی منحصربه فرد این پروژکتور سه بعدی، فراهم کردن قابلیت برقراری تعامل با اشیا در فضا است.طی ده سال گذشته، سامسونگ نقش بسیار مهمی در پیشرفت دنیای گوشی های هوشمند ایفا کرده است. این شرکت نه تنها بیشترین تعداد گوشی هوشمند را در مقایسه با سایر شرکت ها به فروش می رساند، بلکه به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان نیز به شمار می رود؛ شرکت های زیادی برای تامین نمایشگر، چیپ مموری و دیگر اجزای گوشی های هوشمندشان متکی به سامسونگ هستند.بر اساس جدیدترین اخباری که از یک پتنت به ثبت رسیده توسط سامسونگ منتشر شده، این شرکت در حال توسعه یک داک منحصربه فرد است که می تواند محتواهای سه بعدی و هولوگرافی را در فضا پخش کند. این پتنت در سال 2018 در USPTO ثبت شد و ماه گذشته سال جاری به تایید رسید.بر اساس عکس هایی که از پتنت پروژکتور هولوگرافی فاش شده است، داک جدید سامسونگ تعاملی خواهد بود. به همین دلیل نه تنها قادر است مدل های سه بعدی را در فضا به نمایش بگذارد، بلکه به کاربر اجازه می دهد با اشیای نمایش داده شده تعامل برقرار کند. به عنوان نمونه کاربر می تواند با لمس دکمه ها در فضا، پخش موزیک را کنترل کند. این ساده ترین کاربردی است که می توان در ابتدا، برای نسخه اولیه پروژکتور هولوگرافی سامسونگ تعریف کرد.بر اساس توضیحات ارائه شده در اسناد پتنت، تکنولوژی مربوط به این پروژکتور را می توان به سه قسمت «نمایشگر منحنی»، «نیمه آینه» و «عنصر بازتابنده یکپارچه» تقسیم کرد.قسمت اول، همان نمایشگر منحنی است که طی چند سال اخیر در گوشی های هوشمند سامسونگ به کار می رود. دومین قسمت یک آینه عادی بوده و قادر است هر آرایه ای از نور که روی آن منعکس می شود را بازتاب کند. قسمت سوم، مشابه بازتاب کننده های ایمنی به کار رفته در وسایل نقلیه موتوری است.همچنین بخوانید:سیستم هولوگرافیک تعاملی Mimesys آینده کار تیمی را نشان می دهدهر یک از سه قسمت یاد شده در زاویه ای مشخص نسبت به یکدیگر قرار دارند تا پروژکتور بتواند به شکل مورد نظر مهندسان سامسونگ کار کند. کاربر کافی است گوشی هوشمندش را در داک مخصوص قرار داده و از تماشای محتوا در فضا لذت ببرد. به عبارتی نیازی به پیکربندی گجت توسط کاربر وجود ندارد. یکی از ویژگی های بسیار خوب این داک، شارژ کردن گوشی در عین پخش محتوای سه بعدی است.گفته می شود سامسونگ از تکنولوژی معرفی شده در پتنت جدید، به زودی در اسپیکرهای هوشمند، فیلیپ کاورها و حتی چراغ های جلویی اتومبیل ها نیز استفاده خواهد کرد. به عبارتی در آینده نزدیک، امکان نمایش محتوا به صورت سه بعدی، به گجت های متعددی افزوده می شود.منبع :gizmochina

برچسب ها:

مطلب با عنوان سامسونگ در حال توسعه پروژکتور هولوگرافی برای گوشی‌های هوشمند است از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان سامسونگ در حال توسعه پروژکتور هولوگرافی برای گوشی‌های هوشمند است از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون