روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان محققان موفق به ساخت یک باتری منعطف با قابلیت خمیدگی شدند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

محققان موفق به ساخت یک باتری منعطف با قابلیت خمیدگی شدند

یکی از الزامات برای فراگیر کردن موبایل های انعطاف پذیر، دسترسی تولیدکنندگان به باتری منعطف است. حالا دانشمندان، نمونه ای از یک باتری را خلق کرده اند که به راحتی کشیده و خم می شود. گوشی های موبایل دارای باتری های سفتی هستند که در صورت خم شدن یا شکستن، می توانند مشتعل شوند. اما چیزی که محققان در موسسه فناوری فدرال ...

نوشته محققان موفق به ساخت یک باتری منعطف با قابلیت خمیدگی شدند اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

یکی از الزامات برای فراگیر کردن موبایل های انعطاف پذیر، دسترسی تولیدکنندگان به باتری منعطف است. حالا دانشمندان، نمونه ای از یک باتری را خلق کرده اند که به راحتی کشیده و خم می شود.گوشی های موبایل دارای باتری های سفتی هستند که در صورت خم شدن یا شکستن، می توانند مشتعل شوند. اما چیزی که محققان در موسسه فناوری فدرال زوریخ (ETH Zurich) ساخته اند؛ با پیچ خوردن، خمیدگی یا کشیده شدن هم آسیب نمی بیند و به کارکرد خود ادامه می دهد. این باتری منعطف مزایای بالقوه ی زیادی برای دستگاه های الکترونیک انعطاف پذیر و رول شونده دارد.امکان دوختن این باتری منعطف درون پارچه هم وجود داردمحققان با استفاده از اجزای کاملا منعطف، امکان انعطاف تمام قسمت های باتری را فراهم کرده اند. به همین دلیل، تولیدکنندگان موبایل حتی می توانند آن را در لولای گوشی منعطف خود نیز تعبیه کنند. استفاده از یک الکترولیت ویژه، نکته ای کلیدی در عملکرد این باتری منعطف است. الکترولیت جدید توسط یکی از دانشجویان دوره دکتری در ETH، به نام ژی چن (Xi Chen) کشف شد.برای هر دو قطب کاتد و آند باتری، از پلیمر کامپوزیت خم شونده استفاده شده است. همچنین سطح داخلی آن، لایه ای نازک از تراشه های نقره دارد. این ورقه های نقره، مانند کاشی های سقف با هم در تماس هستند و هنگام خم شدن باتری، ارتباط خود را حفظ می کنند. اگر هم تماس شان با یکدیگر از بین رفت، جریان انرژی همچنان از طریق کامپوزیت کربنی ادامه می یابد. این باتری انعطاف پذیر، یک ژل الکترود مبتنی بر آب نیز دارد که از نمک لیتیوم غلظت بالا استفاده می کند.اعضای تیم سازنده، کاربردهای فراوانی را برای این نوع باتری متصور هستند؛ مثلا دوختن آن به پارچه برای تامین انرژی گجت های پوشیدنی!https://gadgetnews.net/wp-content/uploads/2019/09/Battery-with-a-twist.mp4منبع :slashgear

مطلب با عنوان محققان موفق به ساخت یک باتری منعطف با قابلیت خمیدگی شدند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان محققان موفق به ساخت یک باتری منعطف با قابلیت خمیدگی شدند از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون