روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان روزانه 70 هزار گوشی آیفون با محدودیت‌های جدید اپل خاموش می‌شوند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

روزانه 70 هزار گوشی آیفون با محدودیت‌های جدید اپل خاموش می‌شوند

گوشی آیفون

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد روزانه 70 هزار گوشی آیفون به دلیل اعمال محدودیت های جدید اپل توسط کاربران خاموش می شوند و شرکت اپل بازار خود در ایران را از دست خواهد داد. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد مواردی چون اینترنت 5G، اینترنت اشیا، بیگ دیتا و هوش مصنوعی ...

نوشته روزانه 70 هزار گوشی آیفون با محدودیت های جدید اپل خاموش می شوند اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد روزانه 70 هزار گوشی آیفون به دلیل اعمال محدودیت های جدید اپل توسط کاربران خاموش می شوند و شرکت اپل بازار خود در ایران را از دست خواهد داد.محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد مواردی چون اینترنت 5G، اینترنت اشیا، بیگ دیتا و هوش مصنوعی به عنوان ابزارهای تحول دیجیتال در حوزه تکنولوژی محسوب می شوند، اما ما کدام یک از این ابزارها را در اختیار داریم و برای آن ها چه اقداماتی را انجام داده ایم؟ وی افزود ایالات متحده آمریکا در توسعه فناوری های هوش مصنوعی حدود 43 درصد سرمایه گذاری می کند و پس از آن چین با 8 درصد قرار دارد. از ابتدای سال 97 تا امروز حدود هزار میلیارد تومان بودجه به وزارات ارتباطات تخصیص داده شده است که با آن باید هم حقوق کارمندان را بپردازیم و هم صنعت فضایی را توسعه دهیم، اما از این بودجه به چه میزان برای هوش مصنوعی یا اینترنت اشیا هزینه کنیم؟همچنین بخوانید:گوشی های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدندوزیر ارتباطات افزود در سال 89 نیز شرکت آمریکایی اپل ایران را تحریم کرد که پس از آن تقاضا برای خرید گوشی آیفون افزایش پیدا کرد، اما در حال حاضر بر اساس آمار رگولاتوری، روزانه 7 هزار گوشی آیفون در شبکه ارتباطی کشور فعال و رجیستری می شوند که پس از اعمال محدودیت های جدید اپل، کاربران به صورت روزانه حدود 70 هزار گوشی آیفون خود را خاموش می کنند. این اقدام اپل باعث شده است بازار خود را در ایران از بین ببرد. مردم خواهان استفاده از خدمات بانکی، بهداشتی، خرید و یا سایر خدمات مبتنی بر تلفن همراه هستند که چنین محدودیت هایی مانع آن می شود.آذری جهرمی افزود دوازدهم مارس مصادف بود با روز ابداع وب که در 30 سال قبل ایجاد شده است. چنین رخدادی در تاریخ فناوری اطلاعات به عنوان مبنای تحول بزرگ محسوب می شود. زمانی که تلفن ثابت راه اندازی شد فاصله شهر ها کاهش پیدا کرد، با آمدن گوشی موبایل فاصله میان افراد کوتاه شد و حالا با آمدن اینترنت اشیا فاصله میان اشیا را کاهش می دهد.محدود شدن در حوزه تحول دیجیتالوزیر ارتباطات در ادامه عنوان کرد تحول دیجیتال در حال شکل گیری است و نباید خودمان را در این حوزه محدود کنیم، همان گونه که سایر تکنولوژی ها چون ماشین بخار و لوکوموتیو وارد کشور شده و مورد استفاده قرار گرفتند، باید از این حوزه نیز استفاده کنیم. مبنای کارمان توسعه لایه خدمات است، اما توسعه شبکه هم در حال انجام است؛ زیرا توسعه شبکه به عنوان زیرساخت توسعه خدمات محسوب می شود. وی افزود ما شاهد رشد اکوسیستم فناوری اطلاعات در داخل کشور هستیم، اما مشکل این حوزه جذب سرمایه است. در طول یک سال از تولید 130 هزار اپلیکیشن به 250 هزار اپلیکیشن رسیده ایم.منبعisna

مطلب با عنوان روزانه 70 هزار گوشی آیفون با محدودیت‌های جدید اپل خاموش می‌شوند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان روزانه 70 هزار گوشی آیفون با محدودیت‌های جدید اپل خاموش می‌شوند از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون