روی خط خبر

موضوع: سخت افزار منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان استاندارد میکرو اس دی اکسپرس با سرعت بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شد از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

استاندارد میکرو اس دی اکسپرس با سرعت بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شد

حدود کمتر از یک سال پس از معرفی استاندارد اس دی اکسپرس حالا این فناوری مبتنی بر PCIe به کارت های حافظه میکرو اس دی نیز آمده است و استاندارد میکرو اس دی اکسپرس (microSD Express) برای دست یابی به سرعت بسیار بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شده است. کارت های حافظه میکرو اس دی ...

نوشته استاندارد میکرو اس دی اکسپرس با سرعت بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شد اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

حدود کمتر از یک سال پس از معرفی استاندارد اس دی اکسپرس حالا این فناوری مبتنی بر PCIe به کارت های حافظه میکرو اس دی نیز آمده است و استاندارد میکرو اس دی اکسپرس (microSD Express) برای دست یابی به سرعت بسیار بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شده است.کارت های حافظه میکرو اس دی برخورداری از استاندارد اکسپرس از یک ردیف دوم از پین های مشابه کارت های حافظه UHS-II برخوردارند که ارتباط NVMe v1.3 را امکان پذیر می کند. میکرو اس دی اکسپرس می تواند دست یابی به سرعت ۹۸۵ مگابایت بر ثانیه را امکان پذیر کند و این در حالی است که سریع ترین کارت های UHS-I تنها تا ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه سرعت داشتند و سریع ترین کارت های UHS-II نیز حدود بیش از ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه این سرعت را افزایش می دهند.به علت پشتیبانی از ساب استیت های PCIe v3.1 با مصرف انرژی کمتر (L1.1 و L1.2) حالا کارت های جدید مصرف باتری کمتری از کارت های کلاسیک میکرو اس دی خواهند داشت و این در حالی ست که سرعت بالا تری نیز ارائه می دهند. استاندارد اکسپرس یک ویژگی بسیار ایده آل برای مالتی تسکینگ است بنابراین با انتقال اپلیکیشن ها به کارت حافظه خارجی هیچ مشکلی در سرعت و روان بودن اجرای آنها ایجاد نخواهد شد. برای دست یابی به این آیتم های جذاب، کارت های حافظه میکرو اس دی اکسپرس چند قابلیت ویژه را از حافظه های اس اس دی کامپیوترهای شخصی وام گرفته اند:پشتیبانی از تقسیم وظایف نوبتی چندگانه: حالا هر هسته سی پی یو می تواند به طور جداگانه دستورهای اجرایی را برای کارت حافظه در رم میزبان ذخیره کند و کارت ها به ترتیب آنها را می خوانند و اجرا می کنندقابلیت بافر حافظه میزبان (Host Memory Buffer): این یک ویژگی قرض گرفته شده از اس اس دی هایی است که از حافظه DRAM بر روی بورد خود برخوردار نیستند و به آنها اجازه می دهد از رم میزبان برای کش کردن اطلاعات استفاده کندقابلیت Bus Mastering: این ویژگی در واقع قابلیت مادر است که اجازه می دهد دو ویژگی بالا عملی شوند. با استفاده از Bus Mastering کارت های حافظه می توانند به رم میزبان دسترسی داشته باشند؛ همچنین استفاده های دیگری نیز از این قابلیت وجود دارد زیرا اجازه می دهد که علاوه بر سی پی یو، قطعات دیگر مانند مودم، دوربین و غیره نیز اطلاعاتی را به کارت حافظه ذخیره سازی ارسال کننددر ویدیو سه دقیقه ای زیر که به طور رسمی از سوی نهاد اس دی منتشر شده است، شما می توانید قابلیت ها و امکانات جدید استاندارد اکسپرس بر روی کارت حافظه میکرو اس دی را تماشا کنید:ویدیو معرفی رسمی استاندارد میکرو اس دی اکسپرس دانلود ویدیوحالا نوبت به اخبار بد می رسد! همان طور که گفتیم استاندارد میکرو اس دی اکسپرس به پین های اضافه UHS-II نیاز دارد و مشکل بزرگ اینجاست که ما تا به حال گوشی هوشمندی در بازار ندیده ایم که از کارت های UHS-II پشتیبانی کند. اما قطعا کارت های حافظه میکرو اس دی با لوگوی اکسپرس در آینده نزدیک روانه بازار خواهد شد و در آن زمان کمپانی های سازنده موبایل دلیل خوبی خواهند داشت که خشاب های کارت حافظه میکرو اس دی خود را ارتقا دهند؛ در ضمن توجه داشته باشید که این کارت حافظه جدید همچنان هم بر روی خشاب های میکرو اس دی قدیمی تر کار خواهد کرد، اما قطعا شما مزایا و سرعت ارتباط NVMe را از دست می دهید. مطالب مربوط به نمایشگاه MWC 2019 را از اینجا دنبال کنیدمنبع :gsmarena

مطلب با عنوان استاندارد میکرو اس دی اکسپرس با سرعت بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شد از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان استاندارد میکرو اس دی اکسپرس با سرعت بالاتر و مصرف بهینه انرژی معرفی شد از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون