روی خط خبر

موضوع: سخت افزار منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چیپ های رم ، راه نفوذ جدید هکرها به گوشی های اندرویدی از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چیپ های رم ، راه نفوذ جدید هکرها به گوشی های اندرویدی

چیپ های رم

محققان در مقاله ای جدید از آسیب پذیر بودن چیپ های رم در گوشی های اندرویدی خبر داده اند. به نظر، همه دستگاه هایی که از سال 2012 تا به امروز ساخته شده اند، آسیب پذیر هستند. نوعی خاص از حمله هکری به موبایل های اندرویدی که بتواند چیزی که در حافظه تصادفی یا رم در یک گوشی ذخیره شده است را ...

نوشته چیپ های رم ، راه نفوذ جدید هکرها به گوشی های اندرویدی اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

محققان در مقاله ای جدید از آسیب پذیر بودن چیپ های رم در گوشی های اندرویدی خبر داده اند. به نظر، همه دستگاه هایی که از سال 2012 تا به امروز ساخته شده اند، آسیب پذیر هستند.نوعی خاص از حمله هکری به موبایل های اندرویدی که بتواند چیزی که در حافظه تصادفی یا رم در یک گوشی ذخیره شده است را تغییر دهد، در نهایت به کنترل دستگاه توسط هکر منتهی خواهد شد. این حمله که از آن با نام “RAMpage” یاد می شود، از نظر تئوری تمام کلمات عبور ذخیره شده در یک اپلیکیشن مدیریت پسورد، ایمیل ها، تصاویر و اسناد موجود در دستگاه مورد نظر را در اختیار هکر قرار خواهد داد. این، موضوع مقاله تحقیقاتی سه دانشگاه هند، آمستردام و دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا است.“RAMpage” حمله ای بر اساس باگ Rowhammer است که از مدار داخلی چیپ های رم استفاده می کند. با حمله الکترونیکی به یک بخش از چیپ های رم ، سلول های حافظه نشت کرده و با دیگر سلول های حافظه تداخل پیدا می کنند. به یاد داشته باشید که چنین چیزی لزوما یک نقص نیست و می توان آن را از «عوارض جانبی» رم در نظر گرفت. در حالی که کمی نشت بین ردیف های سلول های حافظه طبیعی بوده و چیپ های رم توانایی بهبود دارند، هکر با حمله مکرر به ردیف یکسان می تواند بیت ها -که در آنها از یک سیستم دودویی استفاده می شود- را در سلول حرکت دهد. این حرکت، از 0 به 1 یا از 1 به 0 باعث تغییر اطلاعات ذخیره شده در رم خواهد شد.این حمله را می توان روی انواع رم های LPDDR3 ،LPDRR2 و LPDDR4 انجام داد. به بیان دیگر، تمام دستگاه های اندرویدی که از سال 2012 به بعد تولید شده اند، آسیب پذیر هستند. شاید این روزها دستگاه های اندرویدی در کانون توجه هکرها باشند، اما دستگاه های مجهز به iOS هم از RAMpage در امان نخواهند بود.همچنین بخوانید:از جدیدترین باگ سخت افزاری گوشی های اندرویدی بیشتر بدانید؛ روت گوشی تنها در چند ثانیه!در بخشی از این مقاله، این گونه توضیح داده شده است:باگ سخت افزاری Rowhammer در هسته خود از نشت شارژ بین سلول های حافظه مجاور در یک چیپ متراکم DRAM تشکیل شده است؛ بنابراین، هرزمان که پردازنده کار خواندن یا نوشتن یک ردیف از بیت های ماژول DRAM را آغاز کند، ردیف های همسایه نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. معمولا این موضوع مشکل خاصی را ایجاد نمی کند چرا که DRAM به منظور حفظ تمامیت اطلاعات، به صورت دوره ای تجدید می شود. هرچند، هکری که عمدا ردیف های یکسان را در وقفه بین دوره های تجدید حافظه، به دفعات مورد حمله قرار دهد، باعث نشت شارژ در نقطه ای خواهد شد که یک بیت در ردیف مجاور حرکت کرده حافظه ای را تغییر دهد که مال خودش نیست.اگرچه محققان اهمیت این مشکل را تقریبا پایین می دانند، ولی در ادامه این مقاله نشان داده اند که چگونه هکر با مهار کردن Rowhammer می تواند امنیت یک سیستم را به صورت کامل تخریب کند.مطابق با این مقاله، تعمیرات سخت افزاری برای جلوگیری از RAMpage، به خاطر نیاز دستگاه های موبایل به انرژی، عملی نیستند. هم اکنون هیچ رویکرد نرم افزاری برای حل این مشکل نیز در دسترس نیست و ما امیدواریم اپل و گوگل با توسعه یک وصله امنیتی، این مشکل را پیش از سوء استفاده هکرها برطرف کنند.منبع :Phonearena

مطلب با عنوان چیپ های رم ، راه نفوذ جدید هکرها به گوشی های اندرویدی از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چیپ های رم ، راه نفوذ جدید هکرها به گوشی های اندرویدی از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون