روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان 600 هزار گوشی توقیفی مجوز ترخیص دریافت کردند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

600 هزار گوشی توقیفی مجوز ترخیص دریافت کردند

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه گفت حدود 600 هزار گوشی توقیفی که با ارز دولتی وارد کشور شده بودند، به زودی ترخیص و به بازار عرضه می شوند. ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی در خصوص وضعیت بازار موبایل کشور اظهار کرد اگر نرخ ارز بیشتر از وضعیت فعلی خود ثبات پیدا ...

نوشته 600 هزار گوشی توقیفی مجوز ترخیص دریافت کردند اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه گفت حدود 600 هزار گوشی توقیفی که با ارز دولتی وارد کشور شده بودند، به زودی ترخیص و به بازار عرضه می شوند.ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی در خصوص وضعیت بازار موبایل کشور اظهار کرد اگر نرخ ارز بیشتر از وضعیت فعلی خود ثبات پیدا کند و ارز مناسبی برای واردات تامین شود، بدون شک قیمت گوشی های موبایل کاهش پیدا می کند و وضعیت بازار نیز کنترل می شود. از ابتدای سال جاری گوشی های موبایل حدود 25 تا 30 درصد بیشتر از نیاز بازار به کشور وارد شده است و حتی واردات گوشی های مسافری نیز به گونه ای نیاز بازار را تامین می کرد. هرچند سایت نیما برای واردات تلفن همراه مسافری حدود 10 روز پیش بسته شد.همچنین بخوانید:عرضه گوشی های توقیفی مشکل بازار را حل نمی کندابراهیم درستی افزود نباید رفتارهای سلیقه ای داشته باشیم تا قانون به درستی اجرا شود و فقط به این صورت است که بسیاری از مشکلات برطرف می شود. در حال حاضر بسیاری از کالاهای وارداتی در گمرک توقیف شده و از مد افتاده اند و تاکنون نیز برای ترخیص آن ها اقدامی نشده است. برای مثال کالایی چون پارچه فصلی است و برخی از لوازم الکترونیکی نیز تاریخ مصرف دارند. از این رو این کالاها باید هرچه سریع تر ترخیص شوند. البته خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه نگاه بهتری دارد. از سویی نباید صنف های بازار موبایل را به عنوان مقصر نوسان های اخیر بازار موبایل دانست؛ چراکه به عنوان مثال واردات گوشی های مسافری با ارز آزاد انجام می شد و با تغییر نرخ دلار، قیمت آن ها نیز افزایش پیدا می کرد. البته در این بین برخی از فروشندگان سودجو وجود داشتند که با آن ها برخورد شد.عرضه 600 هزار گوشی توقیفی به بازاررئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه در خصوص آخرین وضعیت گوشی های توقیفی عنوان کرد در حال حاضر حدود 130 هزار گوشی موبایل توسط دادستانی توقیف شده است و حدود 500 هزار تلفن همراه دیگر نیز در انبارهای گمرک قرار دارد که بخش زیادی از آن ها با ارز دولتی 4200 تومانی وارد کشور شده اند. البته تعدادی از این گوشی ها با ارز 3700 تومانی و قبل از مصوبه دولتی به کشور وارد شده اند، اما هیچ یک از آن ها تاکنون مجوز ترخیص دریافت نکرده بودند. ابراهیم درستی اعلام کرد در روزهای آینده مجموعا حدود 600 هزار گوشی توقیفی ترخیص و به بازار عرضه می شوند.منبعisna

برچسب ها:

مطلب با عنوان 600 هزار گوشی توقیفی مجوز ترخیص دریافت کردند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان 600 هزار گوشی توقیفی مجوز ترخیص دریافت کردند از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون